Günlük Enerji Nasıl Kontrol Edilir ?


1

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde verimli bir gün geçirmek için nasıl bir program uygulamamız gerektiğine             değineceğiz. Hepimizin bildiği gibi insan vücuduna faydalı şeyler vardır. Meyveler, sebzeler, güzel bir kahvaltı.             Ancak bu yararlı şeyler doğru zaman da tüketilmezse faydasını yitiriyor. Gelin şimdi enerjimizi nasıl düzenleyebiliriz https://patiklipenguen.com  farkıyla öğrenelim.

Günün her saatinde vücudumuz da farklı sistemler çalışır. Buna beden enerji saati deniliyor. Peki, günün 24 saatinde vücudumuzda neler oluyor? işte cevabı:

gece-uyurken-aglamak-neden21:00-23:00 arası:    

  • Endokrin sisteminizin vücudunuzu dengelediği, gün boyunca kullanılan enzimleri yeniden ürettiği saatler, yani uykuya dalmanın verimli olduğu saatler.

 

 

 

kosu4

03:00-07:00 arası:  

  •  Uyku döngüsünü tamamlayıp güne başlamak için ideal zamandır. günün bu saatlerin de akciğerler aktiftir. bu nedenle spor için uygun zamandır.

 

 

kahvalti_yapmak_dogurganligi_arttiriyor_h13025378_47fa7

07:00-09:00 arası:  

  • Vücudun sindirimi gerçekleştirmesi için en uygun aralıktır. Kahvaltı bu saatlerde yapılabilir.

 

 

09:00-11:00 arası:  

  • Pankreas ve dalağın işlemekte olduğu saatlerdir. Bu organlar, bir önceki aralıkta yediğiniz kahvaltıyı günlük enerjiniz olan enerjiye dönüştürür.

11:00-13:00 arası:    

  • Kalp, bu aralıkta kontrolü ele alır; oksijeni ve besinleri hücrelere dağıtır, ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar. Bu aralık, imkan varsa bir süre kestirmek faydalıdır.

ev-yemekleri13:00-15:00 arası:  

  •   İnce bağırsaklarınız artık kahvaltının vücudunuzdaki varlığını sona erdirmek için çalışmaktadır. bu da öğle yemeğinin vaktinin geldiğini gösterir.

 

 

15:00-19:00 arası:

  • Bu aralıkta mesaneniz, kahvaltının ortaya çıkardığı metabolik artıkları dışarı atmak için çalışmaya başlar. Bu saatlerde, büyük bir bardak su içebilir veya hafif bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir