YouTube’de 10.000 İzlenmesi Olmayan Kanallar Artık Para Kazanamayacak


1

 

Bundan 5 Yıl önce, YouTube ortak programını herkese açtı. Bu gerçekten çok önemli bir özellikti; Bu özellik sayesinde YouTube’ye kayıt olarak kullanıcının para kazanmasını sağlamıştır. YouTube bu ortak programı sayesinde Web‘in en büyük video platformuna girmesine çok yardımcı oldu, ancak aynı zamanda bazı sorunlara yol açtı. İnsanlar başkalarına ait olan içeriği yükleyerek o içerik üzerinden haksız kazanç elde etmeye başladı. Bu çalıntı içerikler git gide artmaya başladı. YouTube’nin ortak programının hedeflediği; her kullanıcının kendine özgü bir özelliği ve yeteneği ile para kazanmasını düşünmüştü. Fakat YouTube’nin para kazanma özelliğini getirdikten sonra YouTube Spamcısı gün geçtikçe arttı. Ve Spam kanallar zaman zaman içerik sahibinin kazandığı paradan daha fazlasını kazandılar.

Spam ve sahte kanallar ile mücadele etmek adına YouTube bugün ortak programında bir değişiklik olduğunu açıkladı. Artık, oluşturucular kendi kanallarında 10.000 Toplam İzlenme sayısı elde edene kadar para kazanma özelliğini açamayacaklar. YouTube, bu sistemi sayesinde 10.000 toplam izlenmesine ulaşmış kanalları başvurusu sonrasında, içeriklerini inceleyerek ” YouTube Politakasına ” aykırı olan kanalları almayacak.

YouTube'de 10.000 İzlenmesi Olmayan Kanallar Artık Para Kazanamayacak 2 Patikli Penguen

Birkaç hafta içinde, YouTube İş Ortağı Programı’na katılmak için başvuran yeni içerik oluşturucular için de bir inceleme süreci ekleyeceğiz. İçerik oluşturucusu 10.000 toplam izlenme elde ettikten sonra, kanalın politikalarımızı karşılayıp karşılamadığını inceleyeceğiz.

-Ariel Bardin.

 

İçerik sahiplerinin kanallarından izinsizce indirilip, kendi kanalına içeriği yükleyerek o içerik üzerinden haksız kazanç elde eden tüm kanallar uyarmaksızın kapatılacak. Bu programın ana hedefi; Spam kanalların ve Spam içeriklerin önüne geçmektir.

Bu yeni eşik bir kanalın geçerliliğini belirlemek için bir yeterli bilgi verir.

Ayrıca, bir kanalın topluluk yönergelerimizi ve reklamveren politikalarımıza uyup uymadığını onaylamamızı sağlıyor.

-Ariel Bardin.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir