Youtube Kanalı İçin Adsense mi Partner mi?


1

Günümüz de artık herkes Youtuber olmaya başladı. Fakat herşey youtuber olmakla bitmiyor. Her youtube’ye yeni başlayan kullanıcılar çoğunlukla ve temel olarak Partner firması olarak Adsenseyi kullanıyor. Youtube’da videolarınızın para kazanmasını açmak istediğiniz de zaten default yani temel ayar olarak Adsense seçiliyor. Ama eğer youtube kanalınızın gereğinden fazla rağbet görüyor ve ilgi çekiyorsa artık Adsense’yi bırakmalısınız. Adsense’yi partner firma olarak kullanmanız youtube’dan çok para kazanacağınız anlamına asla gelmez. Youtube’da yüzlerce Partner firması mevcut. Bu firmalar arasında da Türkiye’de çok başarılı partner firmalar mevcut.

youtubeda-partner-firma-secimi-2-patikli-penguen

Youtube hesabınızı Adsenseye bağladığınızda kazanç elde ederken yine aynı şekilde Partner firmaları sayesinde de kazanç elde edebilirsiniz. Partner firmasına kanalınızı bağladığınızda bu kazanç elde edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Adsense’nin pek fazla avantajları yoktur. Aksine kanalınız için dezavantajları mevcuttur. Bunlara ufak tefek bir örnek vermek gerekirse; 

Adsense; Kanalınız da oluşacak hatalar yüzünden kanalınızı kötü duruma düşürebilir.

Adsense; Telif konularında hiç bir şekilde affetmez ve gereğini sonuna kadar yapar. Bu zaman zaman kanalınızın kapanma durumuna kadar ilerleyebilir.

Adsense; Sayesinde kanalınızın zor doğrularsınız. Doğrulama konusu telefon yada mail yolu ile doğrulama değil, kanal isminizin yanına tik işareti gelmesi durumunda kanalınız doğrulanır. Kanalınızın doğrulanması için Adsense’nin koşulları kanalınızın 100.000 Abone ve üzerinde bir sayıya ulaşmanızı zorunlu kılar.

youtube-kanali-icin-adsense-mi-partner-mi-2-patikli-penguen

Partner firmalar ile çalışmak istediğinizde bir çok avantajlar sunar ve bu avantajları çok kısa bir zaman içerisinde kanalınız için kullanabilirsiniz. Seçimini yaptığınız partner firması eğer Türkiye’de ki bir firma ise kanalınızda oluşacak ters bir durumda rahatlıkla partner firmanıza ulaşarak sorunu dile getirebilirsiniz ve en kısa zaman içerisinde size olumlu yada olumsuz bir şekilde detaylı bir dönüş yaparlar. Çoğu zaman bu dönüşler olumlu olur ve sorununuz halledilir. Eğer halledilmeyecek bir sorun ise sizlere kısa bir mesaj yollayarak başından sağmaz ve size alternatif çözümler üretir. Tabi her partner firması size aynı desteği sağlamaz. Bu yüzden partner firmalarını sonuna kadar araştırın ve o partner firmasına bağlı kanallara ulaşmaya çalışın.

 

Partner firmalarının avantajları;

Partner; Özgün kanala sahipseniz kanalınız 2-3bin aboneye ulaştığında kanalınız doğrulanır.(Kanal isminizin yanına tik atılır.)

Partner; Kanalınıza gelen sahte telif ve ihtarlara karşı geri bildirim yaparak kanalınızın güvenliğini sağlar.

Partner; Youtube’da videonuzu ön sıralara çıkartır.

Partner; Her an mail yolu ile gerek ise telefon yolu ile destek alabilirsiniz.

youtubeda-partner-firma-secimi-1-patikli-penguen

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

5 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evet haklısınız. Bize göre de en temizi WediaCorp firması fakat bir zorluğu yok. Sadece sizden ufak tefek şartları karşılamanızı istiyor. Örnek;
   +1000 Aboneye sahip olmalısnız
   Kanalınızda ki tüm videolar size ait olmalı ve tamamı özgün olmalı.
   Bu şartları karşıladığınız taktirde her türlü WediaCorp’a girebilirsiniz. 🙂

   İyi günler.