WordPress ile Ücretsiz Site Nasıl Açılır?


3

Herkese merhaba, bir önceki makalemizde sizlere ücretsiz web sitesi nasıl açılacağı konusunda ufak bilgiler vermiştik. Bu makalemizde ise WordPress ile ücretsiz nasıl site açabileceğinizi anlatacağım. WordPress ile açacağınız web sitesini istediğiniz gibi şekillendirip istediğiniz gibi doyasıya doldurabilirsiniz.

Hemen sitemizi nasıl açabileceğimize geçelim.

İlk olarak Google’da “WordPress” diye aratıyoruz.

Hemen ” https://wordpress.com ” adresine giriyoruz.

Karşımıza gelen alanda ” Web Sitesi Oluştur “a tıklıyoruz.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır İlk Adım

Sitemizi oluşturma kısmına geldik. Bu ilk adım ile gerekli ayarlamaları yapmalıyız.

Bu kısımdan sitemizin tarzını seçeceğiz. Sizler kendinize göre dilediğiniz kategoriyi seçebilirsiniz.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır İkinci Adım

İkinci adımda sitemizin görünüş tarzını seçeceğiz. Siteniz de makaleleriniz ne tarz yayınlanacağını bu kısımdan seçebilirsiniz.

 

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Üçüncü Adım

En değerli adımlardan biri olan sitemizin tema seçim adımı geldik. Bu adımda sitemize en uygun ve yakışacak bir tema seçmeliyiz. Dilediğiniz temayı seçebilirsiniz eğer isterseniz de farklı wordpress temaları kullanabilirsiniz.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Dördüncü Adım

Sitemizin en çok önemli olan kısmı Alan adı belirleme adımına geldik. Bu adımda sitemize bir alan adı belirleyeceğiz. Bu alan adı sitemizi kullanıcıların nasıl arayacağını belirleyecektir. Örnek olarak bizim internet sitemiz Patikli Penguen. Sizlerde kendinizin ister sevdiği bir ismi veyahutta çok hoşunuza giden bir kullanıcı adınızı yazarak alan adınızı oluşturabilirsiniz.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Beşinci Adım

Bu adımda biz alan adına para vermek istemediğimiz için WordPress sitesinin bize ücretsiz olarak sunduğu WordPress.com alan adını seçeceğiz. İnternet sitemizin ismi aşağıda ki örnekte ki gibi görünecek.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Altıncı Adım

Beşinci adımımızda ise sitemizin paketini belirlememiz gerekiyor. Sitemizin paketi yani sitemizin belleği ve özelliklerini belirler. Biz tabi ki site maceramızda herşeyi ücretsiz olarak açıyoruz. O yüzden “Ücretsiz Paketi” seçiyoruz.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Yedinci Adım

Bu kısımdan WordPress sitemizin üyeliğini tamamlamamız gerekiyor. Bizden güncel olarak kullandığımız E-posta adresini, oluşturacağımız sitemiz için WordPress üzerinden giriş yapacağımız kullanıcı adını belirlememiz ve parola belirlememizi istiyor. (Kullanıcı adınızı ve parolanızı unutmayın.)

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Sekizinci Adım

Bu kısımdan sitemizin oluşturulmasını bekliyoruz. Bu biraz zaman alabilir, sekmeyi kapatmadan biraz bekleyin.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Dokuzuncu Adım

Kurulum işlemi bittiğine dair size bilgilendirme yapılacaktır. Ardından ” Devam “a tıklayınız. (Mail adresinize gelen doğrulama ile üyeliğinizi doğrulamayı unutmayın.)

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Onuncu Adım

Ve karşınızda oluşturduğumuz sitemizin yönetici paneli. Bu panelden sitemizi hem düzenleyebilir hemde makale yazabiliriz.

WordPress ile Nasıl Ücretsiz Site Açılır Onbirinci Adım

Bundan sonraki ayar ve değişiklikler sizlerin hayal gücüne kalmıştır. Konu hakkında herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veyahutta yardıma ihtiyacınız varsa makalemizin alt tarafından yorum olarak bizlere sorunlarınızı iletebilirsiniz. 🙂

 

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

3
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Cenk Savar, en yakın zamanda WordPress kategorimize Temalar, eklentiler ve kullanım hakkında detaylı bilgiler hakkında makaleler yayınlanacaktır. 🙂