Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Açılır?


1

Herkese merhaba, evet yıllardır internet ile haşır neşiriz. Her insan mutlaka sosyal medyayı kullanıyor. Günümüzde sayısızca sosyal medya siteleri var. İnternet alemine yıllarınızı verdikten bir ara sonra insanın kendine ait bir sitesinin olmasını istiyor. Kendi sitemde paylaşımlar yapayım, bildiklerimi birilerine aktarayım, neler yaptığımı insanlar bilsin ve kendi sitesinde kendi günlüğünü tutmak ister.

Moda ile çok haşır neşirsinizdir ve bununla ilgili bir Moda sitesi yapabilirsiniz.

Oyun haberlerini ve oynamayı çok seviyorsunuzdur bu dal ile ilgili bir oyun haber sitesi kurabilirsiniz.

Futbol ile ilgilisinizdir ve iddaa tahminleri konusunda bilgili ve eminsinizdir ve bununla ilgili sitede kurabilirsiniz. İnternet siteniz sizin ellerinizin yazacağına bağlı. Siz eğer hangi alanda bilginiz varsa o alanda dilediğiniz gibi makale yazabilirsiniz. İnternet alemi biliyorsunuz ki küçük odalı bir yer değil. Ucu bucağı olmayan geniş bir alandır. Sizin oluşturacağınız site de yazdıklarınızı tüm dünya ile paylaşmış olursunuz. Sizin birşeyler hakkında bilgili olduğunuz sadece çevreniz değil tüm dünya sizin neler bildiğinizi öğrenmiş olur. Evet şimdi herşeyi çok güzel açıkladık gelelim püf ve önemli noktalara.

İnternet sitesi kurmanız için sitenin temeli olan Hostinger ve birde sitenizin alan adını oluşturan temel Domain almalısınız. Peki internet alemine girmemiz için ortalama kaç tl harcamalıyız?

Hostinger ve domaine harcanacak ortalama ücret 40-100 TL aralığındadır. Hostinger yani sitenizin sunucu özelliklerine göre fiyatta artışlar meydana gelir. Sunucu özelliklerini belirlemek ve kısıtlamak sizlerin elindedir. Bütçeniz ne kadar ise bütçenize uygun sunucu (Hostinger) seçimi yaparsınız.

Peki nasıl ücretsiz Web Sitesi Açacağız?

İnternet sitesi maceramızda hiç bir bilgimiz olmadığı için ilk web sitemizi deneme tahtası olarak kullanacağız.

Ücretsiz Web Sitesini WordPress ve Blogger sitelerini kullanarak açabilirsiniz.

WordPress ile Ücretsiz Site Nasıl Açılır ve Blogger ile Ücretsiz Site Nasıl Açılır isimli makalelerimize göz atarak ücretsiz web sitenizi açabilirsiniz.

 

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. acaba domain ve host hakkında makale yayınlacakmısınız?
    ben domain ve host konusunu tam çözemedim ve internette okuduklarım ile anlayamadım
    makale yayınlamanız dileğiyle iyi günler 🙂

    1. Melek Burcu, en yakın zamanda domain ve hosting hakkında makaleyi sizlerle paylaşacağız. 🙂
      Öneri ve ilginiz için çok teşekkür ederim.