Kodlamayı Öğrenmek İçin En İyi Online 10 Site (E-Learning)


3

Gün geçtikçe vakit harcadığımız, zaman öldürdüğümüz ya da sürekli takıldığımız sitelerde, platformlarda hatta grup veya sayfalarda zaman zaman kodlama ile ilgili içerikler görüyoruz. İlgili içerikler bir zaman sonra kafamızda ufak bir yerde merak bırakıyor ve biraz zaman ilerledikçe ve sürekli kodlama ilgili bir şey gördüğümüzde o merak artık meraktan çıkıyor ve araştırmaya başlıyoruz. Araştırmalar sonucunda evet her şey karmaşık görünüyor. Kodlama bilmediğimiz için o an ki izlediğimiz video da yada okuduğumuz makale de insanlar bir şeyler yazıyor ve o yazılım veya program çalışmaya başlıyor. Biraz daha araştırdıktan sonra “Ben kodlama öğrenmek istiyorum” diyorsunuz. Ve gerek forum gerekse internet araştırmalarınız sonucunda size en uygun programlama dilini seçerek kodlamaya öğrenmeye başlıyorsunuz. Ama kendinize en uygun ve sizin ihtiyaçlarınızı sizin istediklerinizi karşılayacak programlama dilini seçmekte biraz zaman kaybedebilirsiniz. Unutmayın ki her programlama dili farklı bir kişiliğe sahiptir.

Sizin için sıraladığımız bu siteler sayesinde ilgilendiğiniz yada öğrenmek istediğiniz programlama dillerini öğrenebileceğiniz en iyi siteleri sıraladık. Bu siteler sayesinde aklınıza gelebilecek her türlü programlama dili derslerine ulaşabilirsiniz.

 1. Codecademy

Codecademy, kullanıcı dostu arayüzü ve iyi yapılandırılmış dersleri sayesinde interaktif olarak kodlamayı öğreten en tanınmış web sitesidir. Codecacdemy Web Fundamentals, PHP, JavaScript, jQuery, Ruby, Python ve API gibi pek çok ders sunar. Ve kendisi listemizin birincisidir.

 1. Code Avengers

Kod Avengers, yalnızca HTML5, CSS3 ve JavaScript kursları sunmaktadır. Kursların her biri sizi asla sıkmayacak şekilde özenle tasarlanmıştır. Her dersin sonunda, kümülatif stresinizi serbest bırakıp daha uzun süre devam etmenizi sağlayacak bir mini oyun sunuyorlar. Kendisi listemizin ikincisidir.

 1. CodeSchool

Codecademy’deki veya Kod Avengers’taki derslerinizi bitirdiğinizde, yeteneklerinizi daha da genişletmek için hazırız. Kod Okulu, bilginizi genişletmek ve sizi endüstrinin en iyi uygulamaları ile bir uzman haline getirmek için daha derinlemesine dersler sunar. Kod Okulu, derslerini 4 ana yoldan kategorize eder. Onlar konum. Kursların çoğu ücretsiz olarak kullanılabilirken bazıları kursların tamamına erişmek için 25 $ / Ay harcamanızı gerektirir.

 • Ruby
 • JavaScript
 • HTML / CSS
 • iOS
 1. TeamTreeHouse

Treehouse, dil odaklı projelerden daha fazla ders hazırlamasını sağlar; bu nedenle, bir web sitesinin oluşturulması, bir uygulama vb. Gibi planlı bir amaca yönelik acemi programcı için idealdir. Bu web sitesi, duyarlı web sitesi, etkileşimli web siteleri veya WordPress teması oluşturma hakkında tüm dersleri sunar .

 1. LearnStreet

LearnStreet, yeni başlayanlar düzeyinde JavaScript, Python ve Ruby dersleri sunmaktadır. İşlevini açıklamak için insan dili ile komut istemi tarzı kod yorumlayıcıları benimser. Yerel makineniz için istediğiniz bu komut istemi. Kod yorumlayıcısı komut istemi kadar kaba olabilir. Her neyse, gerçekten samimi ve keyifli ve ücretsiz.

 1. Udacity

Bu web sitesi, öğrenciler için interaktif bir his elde etmek için birçok video dersi ve geliştirilmiş sınavlar içermektedir. Ayrıca, öğreticiyi okumayı sevmeyenler için idealdir. Udacity, diğer web sitelerinden daha fazla video ve eğitmene sahiptir.

 1. CodeHS

CodeHs eğlenceli programlama dersleri ile gelen en iyi web sitelerinden biridir. JavaScript, animasyon, veri yapıları, oyun tasarımı ve bulmaca zorlukları gibi eğlenceli oyunlarla çok sayıda ders sunar. CodeHS’nin temel avantajları, problemi bir çekirdek ile programlayan ilk kursuyla bir programcı gibi düşünmek ve çözmek için size detaylıca öğretiyor. CodeHS’nin aylığı 25 $ başlamaktadır. Bu konu biraz can sıkıcı olabilir.

 1. Khan Academy

Khan Academy , özellikle çizim, animasyon ve kod ile kullanıcı etkileşimi öğrenmek isteyen hem amatörlere hem de acemiye açık bir oyun alanı olarak hizmet ediyor. Temel kavramları izlemek ve öğrenmek için ilk önce programlama temel dersine katılmanız gerekecek.

 1. Scratch 2.0

Kodlamayı en rahat, en kolay ve en eğlenceli öğrenebileceğinizin tek adres desek doğru olur.

 1. SQLZOO

SQLZOO, Etkileşimli arayüzü ile Yapısal Sorgulama Dili (SQL) ‘i mutlu öğrenmenizi önerir. Bu konuda açıklayacak bir şeyimiz yok. ?

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz. 🙂

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

3
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir