UTorrent Web Tarayıcısına Taşınıyor


1

BitTorrent yaratıcısı Bram Cohen, uTorrent’i web tarayıcısına taşımayı planlıyor. Uygulamanın bir sonraki revizyonu, kullanıcıların varsayılan tarayıcısında çalışacak ve yenilenmiş bir arayüz ve önemli ölçüde geliştirilmiş bir akış deneyimi ile tamamlanacak.

Yıllardır vazgeçemediğimiz ve sürekli kullandığımız torrentin böyle güzel bir haber ile tekrardan kendisini gündeme getirmesi gayet iyi oldu. Diğer firmalar gibi kuru kuru haberler ile gündeme gelmektense kendilerine ait kullanışlı stabil bir proje ile gündeme geldiler. Tabi her ne kadar torrent siteleri son zamanlarda kapatılmış olsa da şu sıralar sağlam bir arşive sahip torrent sitesi bulmakta zorlanıyoruz. Torrentin ayda yaklaşıp sahip olduğu aktif kullanıcı sayısı 150 milyondan fazla. UTorrent her ne kadar piyasa gelişse de her ne kadar oyun, müzik, film, program her ne çıkarsa çıksın her ne gelişirse gelişssin uTorrent her zaman farkını ve farkındalığını ortaya koyabiliyor. Şuan da günümüzde uTorrent olmasaydı eğer şuanda bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz yüklediğiniz hiçbir eklentiyi, programı, filmi, müziği, oyunu indiremezdiniz. Herşeyi açığa sürekleyen uTorrent olduğunu hepimiz biliyoruz. Yoksa şuanda herkes Windows 7 işletim sistemini lisanslı satın almak zorunda kalacaktı. 🙂

UTorrentin popülerliğine rağmen son yıllarda yeni özellik getirmeyi bıraktı. Aslında, daha belirgin değişikliklerden bazıları, uTorrent’in uzun zamandır beklenen 3.0 sürümünü başlattığı tam tamına beş yıla öncesine dayanıyor. Aslında biraz da Torrentin yeni özellikler getirmek istemesinden kaynaklanıyor. Nede olsa şuan ki u Torrent kullanımı hem basit hemde kolay bir şekilde çalışıyor. Torrent ile yeni tanışmış bir bilgisayar kullanıcısı bile rahatlıkla uTorrenti kullanabilir ve tüm özelliklerini sadece 10 dakika içerisinde çözebilir.

BitTorrent yaratıcısı ve BitTorrent INC kurucusu olan Bram Cohen’e göre, “ bu yakın gelecekte herşey değişecektir. Bu haftasonu çıkacak olan Steal This Show podcast’le yapılan röportajda, hem uTorrent hemde sahibi olduğu şirket için ilginç güncellemeler olacağını “ belirtti.

BitTorrent Inc.’de şu an yaklaşık 50 kişi çalışıyor. BitTorrent’in eski CTO’su Ro Choy da şirkete döndü ve CEO görevini üstlendi.

Torrentin sene ki çıkartacağı en bomba özellik ise; kendilerine ait bir Web tarayıcısı yaparak uTorrent’i kendilerinin web tarayıcılarına entegre ederek hem kendi tarayıcılarını kullanıcılara sunacaklar hemde tarayıcı üzerinden torrenti kullanabilecekler.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir