Twitter Lite 1MB Boyutu ile Geliyor!


6

Twitter uzun bir aradan sonra bomba bir özelliği ile tüm gözleri tekrardan üstüne çekmeyi başarabildi. Twitter’ın yeni bu haberi Twitter uygulaması ile ilgili. Biliyoruz ki Twitter uygulamasını akıllı cihazlarımıza indirmek istediğimizde, bizlerden indirmemiz istenilen uygulama boyutu 20MB ile 27MB aralığında bir boyut çıkartıyor.

Twitter’ın yeni çıkarttığı ” Twitter Lite ” uygulaması sayesinde daha hızlı ve mobil veri dostu bir versiyonu ile karşılaşacağız. Twitter Lite sayesinde mobil veri kullanıcıların paketlerini sömüren uygulama dışına çıkarak, aksine daha az mobil veri kullanan bir versiyon yaptılar.

Twitter Lite sayesinde;

Daha Hızlı ve Veri Dostu bir versiyon ile karşı karşıyayız. Lite versiyonu sayesinde Twitter’a korkusuz bir şekilde mobil verimiz açık iken girebilecek ve daha hızlı bir şekilde Twitter’ı kullanabileceğiz. Bu özellik bir çok kullanıcının işine gelecektir. Yapılması gerekeni, yapılması gerektiği gibi yaptıklarına eminiz.

Peki Twitter Lite’nın uygulama boyutu ne olacak?

Twitter Lite’ın uygulama boyutu sadece 1 Mb olacak. Evet yanlış okumadınız 10MB değil, Twitter Lite’in boyutu sadece 1 MB.

Twitter Lite’nin işleyişi nedir ki nasıl bu kadar küçük boyutlu olabiliyor?

Twitter Lite uygulamasının çalışma mantığı;

1MB Lite uygulamasını indirdiğimizde ve Twitter’a girmek istediğimizde bizleri uygulama aracılığı ile Web sayfasına yönlendiriyor. Binevi yönlendirme gibi düşünebiliriz fakat bu Web görünüm birebir Twitter’ın resmi Uygulama görünümüne sahip ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Twitter uygulamasını daha önce nasıl kullanıyorsanız ve nasıl kullanışlı ise aynı şekilde Lite versiyonunu da aynı şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hiç bir karışıklı karmaşa olmadan aynı şekilde kolay kullanım sunuyor.

 

Twitter’ın resmi hesabında paylaştığı ufak bir tanıtım videosuna göz atalım;

 

 

Twitter Lite’ın görünümlerine göz atalım;

Twitter Lite 1MB Boyutu ile Geliyor 2 Patikli Penguen Twitter Lite 1MB Boyutu ile Geliyor Patikli Penguen


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

6
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pessoalmente nunca fui usuária do Twitter,,,mas confesso que fiquei curiosa pra ver essa nova versão Lite…

  2. Çok iyi yapmışlar, o normal uygulaması telefonu çok kastırıyor ve yavaş çalışıyordu. Twitter Lite’yi indirdim gayet stabil ve çok hızlı çalışıyor

  3. Hocam ben indirdim güzel çalışıyor, siz bu konuyu ilk paylaştığınızda hemen google play’den kontrol ettim ama daha twitter bu uygulamayı paylaşmamıştı ama 2 gün önce kontrol ettim google play de yayımlanmıştı. Vallaha helal olsun daha uygulama yayınlanmadan siz haberi vermişsiniz 🙂