Turkcell BİP Nedir, Nasıl Kullanılır?


5

Turkcell’in kullanıcılara sunduğu ücretsiz olarak indirilen ve kullanılabilen bir uygulama olan Turkcell Bip, ana amaç olarak mesajlaşma, arama gibi amaçlar güderken, ayrıca birçok özelliği de tek bir uygulamada kullanıcılarına sunmuştur. Özellikle Turkcell kullanıcıları için, internetten ve mesaj paketin harcama yapmadan iletişim kurmasını sağlıyor. İlginç capsler, konum paylaşma, para transferi, grup mesajları, ek bilgi paketleri, browser oyunları gibi ek özellikleri de içinde barındırmaktadır.

Bip’te Kolaylıkla Para Transferi Yapabilirsiniz

Birine para transfer etmek günümüzde, internet üzerinden kolayca yapılmaktadır. Artık hemen her bankanın bir uygulaması bulunmakla beraber, uygulama içinde iban no, isim gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Turkcell Bip ile bu tarz bilgilere ihtiyaç duymadan sadece telefon numarası bilgilerini girerek işlem yapabilirsiniz.

Kendi Capslerinizi Hazırlayabilirsiniz

Mesajlaşırken, emoloji ve caps göndermek artık olağan bir hal aldı. Turkcell Bip Caps açısından oldukça fazla çeşitlilik gösteriyor. Özellikle uygulamasının sunduğu en güzel yanı, kendi capsinizi oluşturabiliyor olmanızdır. Galerinizde bulunan veya o an çekebileceğiniz bir fotoğrafı kullanarak kolayca capsinizi oluşturabilirsiniz.

HD Kalite Görüntülü Sohbet

Mesajlaşma uygulamalarının hemen hepsinde görüntülü görüşme özelliği bulunmaktadır. Turkcell Bip görüntülü sohbet ’in ise en önemli özelliği, görüntülü görüşmenizi HD kalitede daha canlı ve pürüzsüz yapabilmenizdir. Ayrıca, herhangi bir Turkcell numarasını, Bip üzerinden arayabilirsiniz. Yaptığınız aramalar, dakikalarınız yerine Bip paketinizden gider.

Keşfet Kısmında Neler Var?

Bip uygulaması sadece bir mesajlaşma uygulaması olmakla kalmıyor, sosyal bir ortama dönüştüren keşfet kısmı ile öne çıkıyor. Turkcell Bip Keşfet bölümünde, sağlık, spor, teknoloji ve birçok alanda yeni ve son gelişmeleri edinebileceğiniz kanallar bulunuyor. BiFırsat, dergilik, hadi bilgi yarışması için günlük ipuçları, haftalık internet paketi sunan “Kim 1 GB ister” yarışması, Sürpriz Nokta (şehrin belirli noktalarına giderek Turkcell’den çeşitli hediyeler kazanabileceğiniz kısım), Kimboo sohbet, Spor Kanalları, Döviz deşiklerini takip edebileceğiniz kanallar, Futboldaki golleri izleyebileceğiniz kanal ve daha birçok avantajları içerisinde barındırıyor.

Turkcell Bip Oyunlarını Nasıl Oynayabilirsiniz?

Bip’te yer alan keşfet özelliğinin yanı sıra, oyunlar oynayabileceğiniz bir başka bölümde bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde, uygulama içerisinde bulunan birçok oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Bip’te oyun onamanın en güzel yanı, oyunları telefona indirmeden internet bağlatısı sayesinde oynayabilmenizdir. Bu sayede telefonda yer kaplamadan oyun zevkini çıkarabilirsiniz.

Turkcell Bip’i Telefonunuzda Nasıl Kullanabilirsiniz?

Turkcell Bip’i telefonunuzda kullanabilmeniz için ilk olarak uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirebilmeniz için, kullandığınız cihazda, Appstore, Google Play Store mutlaka bulunmalıdır. Uygulama telefonunuza indirildikten sonra, yapmanız gereken diğer aşama, telefonunuzun mesaj kısmında büyük harflerle “BİP” yazıp 2222 ücretsiz mesaj atmanızdır. Mesaj olarak size gönderilen linke tıkladığınızda, sizi indirme sayfasına yönlendirecektir.

Uygulama telefonunuza indikten sonra, telefon numaranız ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemi bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca, uygulamayı bilgisayar ve tabletiniz üzerinden de kullanma şansınız bulunmaktadır.

Bip Uygulamasını App Store Üzerinden İndirmek İçin Tıklayınız

Bip Uygulamasını Google Play Store Üzerinden İndirmek İçin Tıklayınız

Bip’i Bilgisayarda Kullanmak

Telefonunuz açık olmadığı zamanlarda dahi, bilgisayarınız üzerinden Turkcell Bip Web’e girerek kullanabilirsiniz. Kullanım için şu adımlarınızı izlemeniz yeterlidir;

Telefonunuzda Bip uygulamasını açınız.

BİP Menüden önce Profil kısmına, sonra BİP WEB kısmına tıklayınız.

Son olarak, internet sitesindeki barkodu okutunuz. Uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

5
mahmut agdemir

7 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bip uygulamasında ara ara donma problemi yaşıyorum. Akabinde böyle bir sorunum olmasa gerçekten diğer uygulamaların önüne geçebilecek kapasitede diyebiliriz.

  2. Paylaşım için teşekkürler. Konuya ek olarak ben de bir açıklama eklemek istiyorum. Bip’te çoğu kişinin bilmediği bir özellik var. Eğer 2 bireysel Turkcell hattınız var ise, 2.seçeceğiniz numarayı Bip üzerinden 2.numara olarak tanımlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla 2.telefon taşımaya gerek kalmıyor. 2.telefona gelen aramalar Bip üzerinde çalıyor ve oradan arama yapabiliyorsunuz aynı şekilde gelen mesajlar da standart posta kutusuna düşüyor. Karşı tarafı aradığınızda Bip olsun olmasın normal arama gibi çalıyor.

  3. Bip sayesinde her gün kim milyoner olmak ister oyunu oynayabiliyoruz ve haftalık internet kazanabiliyoruz. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

  4. Hadi uygulamasının joker kodlarını yayınlıyorlarmış. Güzel bir reklam çalışması 🙂 Yalnız Whatsappın yerini alırmı? Sanmam.

  5. Yeni nesil yerli whatsapp, eğer Turkcell hattınız varsa, benim gibi çok şanslısınız. 2.5 yıldır kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım. Öneriyorum

  6. Ben de bu uygulamayı Hadi bilgi yarışması sayesinde yüklemiştim oldukca başarılı olarak gördüm. Whatsapp ile boy ölçüşebilir diye düsününüyorum. Ayrıca bilgilendirici bir içerik olmuş teşekkürler patiklipenguen 🙂