Instagram’da Bana Soru Sor Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Instagram’da Bana Soru Sor Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Instagram’da Bana Soru Sor Özelliğinin Kullanımı

Çağımızın sosyal medya araçlarından biri olan İnstagram’ın hızına biz kullanıcılar yetişemiyoruz.Her geçen gün kendisine birşeyler katan İnstagram yeni güncellemesi ile birlikte Kullanıcılara “Bana Soru Sor” özelliğini getirdi.Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen ve daha ilk günden milyonlarca kullanıcının kendi İnstagram hesaplarından denediği Bana soru sor gelin birlikte tanıyalım.

Instagram’a son gelen özelliklerin arasında bana soru sor özelliğinin yer aldığını görüyoruz. Peki, Instagram’da bana soru sor özelliğinin kullanımı nasıldır? Bu özellik nasıl aktif hale gelir? Bana soru sor özelliğini kullanmak için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk etapta Instagram’da hikayeler bölümüne girmeniz gerekir.

-Hikayenizde yer alacak görsel veya videoyu oluşturduktan sonra ise sağ üst kısımda yer alan çıkartma bölümüne tıklamalısınız.

-Çıkartmalar bölümünde Sorular çıkartmasını göreceksiniz. Bu çıkartmaya tıklamalısınız.

-Soru bölümü açıldı. Artık insanların sizlere sormasını istediğiniz soruyu belirlemeniz gerekiyor.

-Son düzenlemeleri de yaparak hikayenizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde insanlar artık sizlere soru sorma imkanına sahip olacaktır.

İzleyeceğimiz adımlar kısaca bu şekildedir.Son güncelleme ile birlikte gelen bu özelliğin tek eksik tarafı Soruyu soran kullanıcının soru sorduğu kullanıcı tarafından bilinmesidir.Bu özellik biraz can sıksa da gayet güzel bir uygulama olmuş.Artık Güzel bir arka plan ve düşündürücü bir paylaşımla Etkileyici sorular alabilirsiniz.

Beğen  
Yazar

Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir