Hindistan’da YouTube GO Beta Lasmanı Başlatıldı


2

Google, Hindistan da ki YouTube kullanıcılarını düşünerekten yeni projesi olan YouTube GO sürümünün Betasını Eylül ayında piyasaya sürecek. YouTube GO, youtube kullanıcıları için ne gibi bir yararı ve faydası olacak derseniz. Bildiğiniz üzere Hindistan da internet bir hayli yavaş ve zaman zaman o şehirde internet kopmaları yaşanıyor. Google, kullanıcılarının YouTube’yi rahatlıkla ve diğer kullanıcıları gibi sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Google’nın bu zamana kadar yaptığı her proje, her yatırım o projenin geleceğini gördüğü için ve kullanıcılarını düşündüğü içi yapıyor. Herkes şu proje, şu sistem tutmaz dese o proje Google’nın gözünde daha farklı yorumlanıyor. Çünkü o insanlar o projenin geleceğini ve o gelecekte kullanıcılara neler katabileceğini neler öğretebileceğini düşünebiliyor. Youtube kullanıcısı olan her insan geniş bir dünyadan haberdar olabiliyor. Biliyoruz ki ve kullanıyoruz ki Youtube olmasaydı hiçbir şekilde görüntülü, videolu bir şekilde içerikler göremeyiz, öğrenemeyiz ve dinleyemezdik.

Hindistan’da YouTube GO Beta Lasmanı Başlatıldı Patikli Penguen 2

Google’da bu vizyonundan ödün vermeyerek Hindistan da ki kullanıcılarını da düşünerekten onlar içinde Go sürümünü çıkarttı. Bu sürüm sayesinde Hindistan da ki kullanıcılar YouTube Go Beta sürümünü;

Düşük internet bağlantısına sahip kullanıcılara akıcı bir YouTube kullanımı sağlamayı hedefliyor.

YouTube GO öncelikle çevrimdışı olarak youtube kullanımını sağlamak için tasarlandı. Daha önceden böyle bir sistem youtube’da mevcuttu. Fakat düşük bant genişliğinde kullanımı sağlamak ama her ne kadar kullanıma izin verilse de aklımızın bir ucunda olmalı “ zayıf bir internet bağlantısı “ kullandığımız. Şuanda YouTube GO, Google Play Store’de ki yerini aldı. Fakat kullanıma açık değil bir şekilde. Eylül ayında ki son güncelleme ile aktif bir kullanıma geçilerek düşük internet bağlantısı ile kesintisiz bir kullanıma izin verilecek.

Eylül ayından sonra ilerleyen zamanlarda, internet bağlantısı sorunu yaşanan ülkeler içinde bu çalışmanı devam edileceği kesin.

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

2
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir