En İyi 5 Video Kaydetme Programı


2

Herkese merhaba, geçen konumuz da Youtube’dan nasıl para kazanabileceğiniz hakkında fikirler vermiştik. Bu makalemizde ise en çok aradığınız fakat bir türlü doğru seçimi yapamadığınız Video kaydetme programlarını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle bu listemizde ki programlar sayesinde oyunlar veyahutta bilgisayarda öğretici videolar çekmek için size yardımcı olacak olan ekran kaydetme programları hakkında bilgi sahibi olacaksınız ve aralarından sizlerin işinize yarayacak en iyi programı seçeceksiniz. Hemen listemize geçelim.

 • D3DGear

Listemizin tahtına oturmuş olan D3DGear kullanımı ve kalitesi ile birinci sırada. Kullanımı basit ve çok kullanışlı olması programın çok büyük avantajlarından biridir. Eğer basit, kullanışlı ve kaliteli bir video kaydetme programı arıyorsanız mutlaka D3DGear’ı denemelisiniz.

 • Mirillis Action

Bu programımızın şöyle bir güzel yanı ise FPS ve video çekme kalitesini Action’un kullanım panelinden ayarlayabiliyor olmanız bu bir avantaj. Diğer programların birçoğunda sizlerin bilgisayar performansına bağlı olarak video kalitesini ayarlar ama velakin Mirillis Action’da ise panelinden video kalitesini ve fps ayarını ayarlayabiliyorsunuz. Çok avantajlı bir program.

 • Fraps

Fraps programı video kaydetme programları aradığımızda hep karşımıza çıkmıştır. Fakat Frapsın tek dezavantajlı kısmı kaydettiğiniz videoların boyutlarının aşırı büyük olmasıdır. Örnek olarak 10 Dakikalık kaydetmiş olduğunuz videonuz 5-8 GB aralığında bir çıktı alırsınız. Şahsen 40 dakikalık bir kayıt aldığımda 54 GB’lık bir video çıktısı aldım. Ufak bir uğraş ile videonun boyutunu düşürebilirsiniz.

 • Bandicam

Bilgisayar aleminin babası olan programdır. Candır o can. Herkes bilir bu programı. Bandicam her bilgisayar kullanıcısının video çekme hayallerini süsleyen programdır. Kullanıma her ne kadar biraz uzak basit gözüksede ufak tefek kurcalamalar ile üstesinden gelebilirsiniz.

 • Open Broadcaster Software (OBS)

Tüm youtuberların kullandığı OBS programı tüm zamanların en iyisi olmaya aday bir programdır. D3DGear ile kullanıcı sayısını karşılaştırdığımızda OBS’nin kullanıcısı D3DGear’a göre çok daha fazladır. OBS Programının arayüzü ve kalitesi gerçekten çok başarılı bir programdır. OBS programı sayesinde hem video çekebilirsiniz, hem video esnasında ekranın istediğiniz bir köşesine facecam (web kamera görüntünüzü) ekleyebilirsiniz. Videonuzu daha kaliteli bir hâle getirebilmek için ekranın dilediğiniz bir yerine bir fotoğraf veyahutta bir slider ekleyebilirsiniz. OBS programını Şiddetle öneriyoruz.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

2
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

5 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Şahsi görüşüm obs’den yanadır. Nede olsa tüm youtuberlar obs’i kullanıyor.
  Ve ek olarak obs daha kullanışlı ve ekstra olarak bir çok sağlam yönü var.

  1. dediğiniz konuda haklısınız hemde obsnin ayarlarının geniş olması çok iyi neden derseniz ayarları kısmında işlemcinize uygun kaliteyi belirleyebiliyosunuz. diğer programlarda bu tarz ayarları yapmak çok zor hatta bi çogunda yok bile

 2. Camtasia da var sadece masaüstünü çekiyor oyun videolari çekmiyor ama videolar a efdect eklebiliyosun

 3. Mobil video programlarınıda gosterseniz nette çok karışık root istemeyen mobil video programları gösterir seniz cok sevincem please !!!!!!!!!!!