En İyi 10 Oyuncu Ekipmanı


2

İyi bir oyuncu olmak için sağlam bir Laptopunuz yada Canavar bir bilgisayarınızın olması tamamen yetersizdir. Eğer kendinize güveniyor ve kendinizden eminseniz ” Ben bu oyunun kitabını yazdım. ” diyorsanız. Mutlaka ama mutlaka Çevre ekipmanlarınız da sağlam olmalıdır. Sadece sağlam bir kasa yada laptopa sahip olduktan sonra başarılı ve seçkin bir oyuncu olamazsınız. Bu zamana kadar E-sportlarda gördüğümüz bir çok oyuncunun geçmişine baktığınızda sağlam ekipmanlar kullanarak ve oyunun tadını alarak oynadığını görebilirsiniz. Şuan günümüz de bir çok oyuncu yada bilgisayar oyun manyağı olan arkadaşlarımız 15 TL’lik bir klavye 10 TL’lik mouse ile profesyonel oyuncu olma yolun ilerlemeye çalışıyorlar. Birşeyi unutuyorlar ki çevre ekipmanlarınız her ne kadar başarısız ise bir o kadar oyuna odaklanamazsınız.

Oyun oynarken sürekli şu lafları duyuyoruz;
” Klavye tuşu basılı kaldı ameka “,” Mouse’nin pili bitti “, ” Kanka bi beni kesme klavyenin pilini değiştiriyim “,” Klavye basmıyor lan bune bu bozuk mu ? ” laflarına artık aşina hale geldik.

Eğer kendiniz için, ben bu oyunda çok başarılıyım diyorsanız paranıza kıyıp çevre birimlerinizi değiştirmelisiniz. Elinize tam oturan ve tam istediğiniz tarz da Mouse seçmelisiniz. Veyahutta saçma sapan ses çıkartan yada gıcırdayan klavyeleri tercih etmemelisiniz, size en iyi kullanım hissini veren ve bileğinizin rahat ettiği bir klavye seçmelisiniz. Klavye seçiminizi test ederek almanız da fayda var. Mekanik klavye, Kablosuz Klavye, Sessiz Klavye yada Gaming Klavyelerine yönelmelisiniz. Sırf gösteriş için ışıklı ledli ıvırlı zıvırlı klavye almanın hiç bir anlamı yok. Sadece ego tatmin eder ve gösteriş yaparsınız. Önemli olan sizin rahat etmeniz, ellerinizin klavye üzerinde rahatlıkla tuşlar arasında kayabilmesidir. Siz Patikliler için En İyi 10 Oyuncu Ekipmanı listesi hazırladık. Bu liste sayesinde En İyi 10 Oyuncu Ekipmanlarının neler olduğunu ve ortalama fiyatları hakkında  bilgi sahibi olacaksınız.

Klavye ve Mouse konusuna biraz fazla değindik ama diğer çevre birimlerini de unutmayalım. Kulaklık, Modem, Kamera, Mousepad bunlar da olmazsa olmazlarımızdan.

Şimdi ki Zamanın En İyi 10 Oyuncu Ekipmanı;

1. ASTRO Gaming A50 Wireless Headset

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-astro-gaming-a50-wireless-headset-patikli-penguen

ASTRO Gaming, üst seviye profesyonel oyuncular için üretilmiş bir Headsettir. Dolby 7.1 Surround ses kalitesi ile tüm detayları oyunda rahatlıkla duyabilirsiniz. Dolby teknolojisinin üst seviye de gelişmesi sayesinde bir insan kulağının duyabileceğini en ince detaylı sesleri ASTRO Gaming A50 Wireless Headset sayesinde duyabilirsiniz. (Eğer bir CS GO oyuncusu iseniz bununla çok süper ses kasarsınız haberiniz olsun 😀 Kulaklık utanmasa T Basede ki adamın ayak sesini bile duyacaksınız. Ama işte utanıyor. :p )

Amazon Satış Fiyatı: 299$ – 349$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 1,555,00 TL – 1,600,00 TL aralığındadır. (Bu fiyata yeni bir Gaming Kasa toplayabilirsiniz. 1.5 Milyara kulaklık mı olur lan? )

2. RatPadz XT
en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-ratpadz-patikli-penguen

DOTA 2 ve League of Legends oyuncusu iseniz hızlı fare hareketlerine ihtiyaç duyarsınız. RatPadz XT Mousepad pürüzsüz ve akışkan bir yüzeye sahiptir.

Amazon Satış Fiyatı: 23,00$ – 25,00$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 75,00TL – 84,00TL aralığındadır.

3. Logitech G27 Racing Wheel

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-logitech-g27-racing-wheel-patikli-penguen
Tüm Piyasanın en iyi Oyun Direksiyonu “Logitech G27 Racing Wheel” karşınızda. Bir çok oyuncu tarafından tercih edilen Logitech G27 bi hayli güzel ve başarılı bir ürün olsa da ürünün fiyatını göz ardı etmemek lazım. Ürün birebir gerçek araba hissiyatini yansıtsa da bütçe olarak dolgun bir ücret gereksindirir.

Amazon Satış Fiyatı: 299$ – 340$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 1,500TL – 1,800TL aralığındadır.

4. Logitech G502 Proteus Spectrum
en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-logitech-g502-proteus-spectrum-patikli-penguen

Şuan piyasadaki en iyi oyuncu mousesi ile karşı karşıyasınız. Genius G502 Proteus üzerinde tam tamına 11 Adet Fonksiyonel tuş mevcuttur. Proteus’un avuç içi terletmeme ve avuç içine tam oturma özelliği sayesinde bir çok mouse den daha avantajlıdır.

Amazon Satış Fiyatı: 80$ – 110$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 320TL – 387TL aralığındadır.

5. Gaming Monitor: BENQ XL2420G

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-gaming-monitor-benq-xl2420g-patikli-penguen
Oyun oynarken herşey den önemlisi o ekranın bize yansıttığı kalitedir. BENQ XL2420G, 24inç ve 1080p Ekrana sahiptir. Nvidia’nın G-Sync teknolojisi sayesinde tereyağı gibi pürüzsüz bir kaliteye sahiptir. Bu monitör sayesinde oyun zevkinizi bir kat daha artacaktır.

Amazon Satış Fiyatı: 699$ – 720$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 2,950TL – 3,685TL aralığındadır.

6. Gaming Keyboard: Razer BlackWidow Chroma

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-razer-blackwidow-chroma-patikli-penguen

Gönüllerin efendisi Razer!.. Razer BlackWidow Chroma bir çok özelliği sayesinde en çok tercih edilen oyuncu klavyesi olarak gönüllerde taht kurdu. BlackWidow’un mekanik tuş yapısı, zengin renk fonksiyonu ve makro özelliği sayesinde bir çok oyuncu tarafından tercih ediliyor.

Amazon Satış Fiyatı 120$ – 169$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı 560TL – 870TL aralığındadır.

7. Gaming Router: Amped Wireless RTA2600 Athena

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-amped-wireless-rta2600-athena-patikli-penguen

 

Bir oyuncu olarak eğer doğrudan modem bağlantısı kullanmıyor, Wi-Fi aracılığı ile internet bağlantınızı sağlıyorsanız ara ara yüksek pinglere maruz kalıyor ve zaman zaman zayıf sinyaller alıyorsanız sizin için en iyi Router önerimiz: RTA2600 Athena.

Eğer iyi bir yönlendirici (Router) arıyorsanız mutlaka Amped RTA2600 Athena Routeri tercih etmelisiniz. Şuana kadar en iyi yönlendirici olan Athena, 4 Adet Anteni sayesinde ” 5GHz 1733Mbps ” hızlara kadar destek sağlayarak, en yüksek wifi sinyalini kesintisiz bir şekilde sağlamakta.

Amazon Satış Fiyatı: 189$ – 269$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 725TL – 985TL aralığındadır.

8. Razer Naga Epic Gaming Mouse

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-razer-naga-epic-gaming-mouse-patikli-penguen

Yüksek hassasiyeti ile en iyi oyun mousesi seçilen Naga, MMO oyunların efendisi olarak adlandırılıyor. Razer Naga Epic’in üzerinde 17 adet fonksiyonel tuş bulunmakta. Mükemmel kavrama özelliği ile değiştirilebilinir ve programlanabilinir özelliği sahip.

Amazon Satış Fiyatı: 80$ – 99$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 449TL – 539TL aralığındadır.

9. Razer Nostromo Keypad

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-razer-nostromo-keypad-patikli-penguen

Her ne kadar gereksiz bir ürün olsa da kullanım alanları bulunmayan ve bulunsa bile bu kadar para verilmesi hayata aykırı olan bir konudur. Fiyatı ve fotoğrafı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Amazon Satış Fiyatı: 299$ – 315$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 1,700TL – 1,900TL aralığındadır.

10. Steelseries 7G Gaming Keyboard

en-iyi-10-oyuncu-ekipmani-steelseries-7g-patikli-penguen

Sade ve Mekanik bir klavye istiyorsanız Steelseries 7G’i tercih etmelisiniz. 7G diğer klavyelere göre farkındalık olarak klavye üzerinde aydınlatma (led) kullanmamıştır ve mekanik bir yapıya sahiptir. Steelseries 7G, IBM tarafından tasarlanmıştır.

Amazon Satış Fiyatı: 100$ – 140$ aralığındadır.

Türkiye Satış Fiyatı: 340TL – 460TL aralığındadır.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

2
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir