Çağımızın Teknolojisi Esnek Ekranlar..


Esnek Ekranlar

Son teknolojik gelişmeler içinde göz alıcı bir ürün bulunuyor. Samsung firmasının ekran üretimlerinden sorumlu olan Samsung Display, Society for Information Display 2017’de esneyebilen ekran tanıtımı yaptı.

Bu organizasyonda tanıtılan esneyen ekran her iki yöne de esneyebilmesi ile benzersiz bir ürün ola-rak tanıtıldı. Daha önce tanıtımı yapılan esneyen ekranlardan farklı olarak Samsung OLED ekran her iki yöne de eğilebiliyor. Bu anlamda diğer esneyebilen ekranlardan oldukça farklı bir tasarım bu ekranlar.

Esnek OLED Ekranlar

Samsung esneyebilen ekranlar, esnediğinde yüksek çözünürlüğünü kaybetmeden 12 milimetreye kadar gerilebiliyor. Tanıtımda kullanılan ekran 9,1 inch ve özellikle IoT yani nesnelerin interneti ci-hazlarda oldukça yaygın olarak kullanılabileceği düşünülüyor.

Ancak tanıtımları izleyen hemen herkes sanırım aynı fikirde olacaktır: Bilim – Kurgu türü filmlerde izlediğimiz, görüntülü cep telefonlarında bulunan ekran kalitesini yakalamak için çok uzun zaman beklemek gerekmeyecek.

Televizyon Teknolojileri

Bu tanıtımı izleyen kişilerin hemen aklına gelecek olan bir diğer gelişme de televizyon ekranları olacaktır herhalde.

Kısa bir süre sonra yaşanabilecek olan gelişmeler ile muhtemelen yine kurgu filmlerde izlediğimiz, incecik bir ekrandan oluşan televizyonlar gerçek yaşamda yerlerini alacak gibi görünüyor. Böylece özellikle modern tasarımlı bir oturma odasında, inanılmaz derecede çağdaş ve ütopik görünümler yaşanabilecektir. Böyle bir ortamda insanlar kendilerini uzay – zaman eğrisinde tamamen farklı bir çağda olduğunu düşünebilir.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

0

Tepkiniz ne oldu?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Akıllıca Akıllıca
0
Akıllıca
Komik Komik
0
Komik
Efsane Efsane
0
Efsane
Düşündürücü Düşündürücü
1
Düşündürücü

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çağımızın Teknolojisi Esnek Ekranlar..

Giriş Yap

Hoşgeldin!
Bir hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Kullanıcı adını yada e-mail adresini yazarak şifreni sıfırlayabilirsin.

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Penguen ailemize katılın!

Geri dön
Giriş Yap