Apple iPhone X İncelemesi

Apple iPhone X İncelemesi

Apple iPhone X İncelemesi

Son zamanların en gözde telefon markalarından biri olan Apple son çıkarmış Olduğu I-phone X İle teknolojinin bizlere nasıl ilerlediğini gözler önüne sermektedir.Durum böyle iken bizlerde sizler için I-phone X modelini inceledik araştırdık ve sizlere detaylı bir makale haline getirdik.Keyifli vakitler dileriz.

Öncelikle I-phone Ülkemizde kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen ve severek kullanılan bir Telefon Markasıdır.Çoğu kullanıcının her dönem bir üst modelinin çıkması ile direk olarak bir üst modelini almış olduğundan bu telefonun ne kadar tutulduğunu gözler önüne sermektedir.I-phone modellerinde Sıkça olmasa bile Belli başlı birkaç sorunlar yaşansa da Bir sürüm güncellemesi ile Apple şirketi bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.Şimdi dilerseniz Apple Marka Telefonlar Alınır mı ? I-Phone X Beklentileri karşılıyor mu ? I-Phone X Özellikleri Nelerdir Sorularının cevaplarına geçelim..

Apple iPhone X, Apple’ın son amiral gemisi, kullanıcılarına bir telefondan daha fazlasını sunuyor. iPhone X, 10 yıl önce piyasaya sürülen orijinal iPhone’dan bu yana gördüğümüz ilk eşsiz iPhone tasarımı. Öncelikle iPhone X’in kusursuz bir çerçevesi var. 5.8 inçlik büyük ekran kullanıcılara güzel bir görsel deneyim sunuyor. Geleneksel iPhone’larda ekranın alt orta kısmında yer alan home düğmesi yeni iPhone X modelinde bulunmamakta. Ayrıca önceki iPhone modellerinde yer alan güç düğmesi de yeni iPhone X’te yer almıyor.

Gelişmiş Yüz Tanıma Sistemi ve Kablosuz Şarj Özelliği

Apple ekran konusunda da bizi şaşırtmayı başarıyor. Şöyle ki, şirket iPhone X modelinde ilk defa bir Samsung OLED ekran kullanıyor. iPhone X ön tarafında ekran kilidini açabilecek herhangi bir tuş takımı bulunmuyor. Ekran kilidini açmak ve Apple Pay’i kullanmak için iPhone X’te gelişmiş ve güvenilir bir yüz tanıma sistemi bulunuyor.  iPhone X’te kullanılan bu yüz tanıma sistemi, Samsung’un kullandığı retina tarama teknolojisine göre hem daha güvenilir hem de daha işlevsel. iPhone X’te ayrıca kablosuz şarj özelliği de bulunuyor. Böylece iPhone X’inizi herhangi bir kablo kullanmadan şarj edebiliyorsunuz.

Yeni A11 Çip ve M11 Hareket İşlemcisi

iPhone X üzerinde yeni A11 biyonik çip ve M11 hareket işlemcisi bulunuyor. İşlemcilerin iOS 11 ile  uyumlu olması telefon performansını artırıyor. Apple, kablosuz şarjı desteklemek için iPhone X arka yüzeyinde cam kullanmış. Bu sayede telefon daha şık bir görünüme de kavuşmuş.

Son olarak Apple’ın yeni amiral gemisi, IP67 toz ve su geçirmezlik derecesine sahip ve yeni 7 megapiksellik önkamera ve TrueDepth özelliği sayesinde daha iyi bir selfie çekimine olanak sağlıyor.

Yukarıda anlattığımız gibi Telefonun diğer sürümlerden başlıca farklı özellikleri bunlardı.Tabiki bu özellikler kaydadeğer özellikler ve kullanıcıların severek kullandığı ve onların istekleri üzerine yapılmış teknolojinin armağanıdır.

Sizlere bu makalemizde Apple’ın yeni telefonu I-phone X Modelinin tüm donanımlarını anlatmaya çalıştık.Umarım sizler için yararlı bir makale olmuştur.Keyifli vakitler dileriz..

Beğen  
Yazar

Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )