En İyi 5 Hack Konulu Dizi


6

Dijital dünyaya kendimizi attık atalı sektörümüz ile ilgili yeni bilgiler öğrendikçe mutlu oluyoruz. Her ne kadar geliştirici ve öğretici bilgi olmasa da sektörümüz ile ilgili ufak bilgileri yeri geldiği zaman bir konuşma sırasında ya da arkadaş ortamında o havalı cümleyi kurduğumuzda insan bir nebze olsun kendisini mutlu hissediyor. 🙂 Bilişim sektörü ile ilgili günümüzde çok fazla dizi ya da film bulunmuyor. Bilişim sektörü ile ilgili çıkan dizilerde bir elin parmaklarını geçmeyecek şekilde az, sayılı ve unutulmayacak sahnelere sahip dizi ve filmlerdir. Her geçen günde hep bir can sıkıntısında ya da arkadaşlarınız ile birlikte zaman geçirirken bir dizi ya da film arıyorsunuz. Tabi bildiğiniz üzere dizi ve film yok resmen. Her gün yeni bir film çıkıyor ya da bir dizi başlıyor. Bakıyoruz tarzına ve hakkında bölümüne; hiç iç açıcı büyüleyici ya da ilgimizi çeken bir fragman ya da hakkında bilgisi ile karşılaşmıyoruz. Günün birinde bir dizi çıkarttılar; Polisiye artık hep film ve dizi yapımcıları bu kategoriye döndü ve bu kategori üzerinden diziler çıkartmaya başladı. Ama gel gör ki günümüzün altın çağı olan “ Dijital Dünya “ ile ilgili bir dizi yok! bir film yok! En önemli film kategorisini atladılar yada unuttular.

Bizde sizleri düşünerekten şuanda dizi piyasasında Hack & Hacker ile ilgili ve konuyu ele alan dizileri sizin için listeledik. Öyle sağda solda “dizi önerilerine” bakmaya son!  Bu 5 Altın dizi sayesinde hack konulu dizi aramasına son vereceksiniz.

Sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan o 5 altın dizimize geçelim;

Mr.Robot

En İyi 5 Hack Konulu Dizi Mr Robot Patikli Penguen

İlk Pilot bölümü ile gönüllerde taht kuran nadide dizilerden birisi olan Mr.Robot’u sizlere şiddetle öneriyoruz. Listemizin ilk sırasında yerini alan Mr.Robot dizisinde Psikolojik Olaylar, Hack, Siber Güvenlik konuları ele alınıyor. Mutlaka ama mutlaka Mr.Robot dizisini izlemenizi öneriyoruz. Asla pişman olmayacaksınız.


The IT Crowd

En İyi 5 Hack Konulu Dizi The IT Crowd Patikli Penguen

Adından da anlaşılacağı gibi, IT Crowd büyük bir kuruluşta çalışan bir grup işçinin hikayesini takip eder. Bir çok bölümde hack konusunu ele alıyor. Eğer eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka izlemeye başlamalısınız.


Silicon Valley

En İyi 5 Hack Konulu Dizi Silicon Valley Patikli Penguen

En değerli dizimiz.. Gönüller de taht kurmuş en iyi dizi. Eğer eğlenceli, girişimcilik, proje, kodlama, hack, hackerlik konularını ele alan manyak bir dizidir. Mr.Robot’dan sonra kesinlikle başlamanız gereken bir dizi. (Aramızda kalsın Mr.Robot dizisinden önce Silicon Valleyi izlemeye başlayın. Bu daha eğlenceli. Her ne kadar Mr.Robot iyi olsa da Patikli Penguen ailesi olarak Silicon Valleyciyiz! Aramızda senide görmek isteriz yiğidim!)


Person of Interest

En İyi 5 Hack Konulu Dizi Person of Interest Patikli Penguen

Biraz ileri teknoloji kullanarak polisiye dizisi olan Person of Interest, listemizin 4. Sırasında yer alıyor. Dizi de birnevi Suçluları tespit ederek yaptıkları illegal işler sonucunda onları yakalayan bir ekip var. Person of Interest dizisinde biraz yapay zeka kullanılır.


CSI: Cyber

En İyi 5 Hack Konulu Dizi CSI Cyber Patikli Penguen

Eğlenceli bir ekibe sahip olan CSI: Cyber dizisi ilk bölümünden sonra kendisine sizleri bağlıyor. Listemizin 5. Sırasına girebilmeyi başarabildi. 🙂 Dizi de ki oyuncular diziyi resmen daha eğlenceli bir hale getiriyor. Hack konusu ve polisiye konusunu ele alan CSI: Cyber dizisi ağırlık olarak Hack konusunu ele alıyor.

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz. 🙂


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

6
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir