Sağlıklı Yemek Hareketli Hayat !


1

ATALET HALİ

Televizyon izlemek veya bilgisayar kullanımı gibi hareketsiz durumlar, aşırı yağ ve malzemesinde şeker bulunan her türlü besin, piramidin en tepesinde yer alıyor.Bu besinler daha seyrek ve az miktarda yenmelidir.

Güç Esneklik ve Denge

Bu basamak haftada 2-3 kez yapmak şartıyla büyük kas gruplarına yönelik egzersizler şınav, mekik, ağırlık kaldırma, germe egzersizleri yer alır.Her gün tüketilmesi gereken besinleri, protein bakımından zengin oldukları için aynı grupta toplayabiliriz.Bu grubu da süt, yoğurt, peynir grubu, et türleri, yumurta ve kuru baklagiller şeklinde ifade edebiliriz.

aOjCeg

Dayanıklılık

Piramidin bu basamağında haftada en az 3 kez yapılması tevsiye edilen aerobik egzersizleri ve haftada iki kez olmak üzere 10 dakika yapılması tavsiye edilen kuvvet ve denge egzersizleri yer alıyor.30-60 Dakika aerobik egzersizler, hızlı yürüyüş, bisiklete binmek, yüzmek ve kayak yapmak bunlar arasında sayılabilir.

Günlük Aktiviteler

indir

Yetişkinlerin her gün yapması tavsiye edilen 30 dakikalık yürüyüş burada tavsiye ediliyor.İşe, yürüyerek gitmek, ev ve bahçe işleri, asansör yerine merdiveni tercih etmek, araba yıkamak bu basamağın başlıca işlevlerindendir.

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir