GTA 6 da Olmasını İstedikleriniz Artık Hayal Değil


13

GTA 6 Piyasaya çıktığında görmek istediğimiz en iyi 10 şey:

Güçlü Bir Kahraman!

Her bir GTA serisinde güçlü bir erkek kahraman modeli var. Bunlara örnek verecek olursak Gta 5 de Trevor ve Micheal Gta 4’te Nikoya biraz daha eskiye gidecek olursak eğer Gta San Andreas’te Carl CJ Johnson’dur. Rockstar Games Gta 5 çok fazla kahramanın olduğunu bir kadroya bir tane kadın karakter kazandırmasının  ne kadar başarılı olduğunu gördük. Tek güçlü kadın destekleyici karakter Gta 3 deki Catalina karakteri olmuştu. Gta 6 beklentimiz de şiddetle görmek istediğimiz kadın; Catalina. Çünkü güçlü ve destekleyici bir kişiliğe sahip.
GTA 6 da Olmasını İstedikleriniz Artık Hayal Değil Güçlü bir kadın kahraman Patikli Penguen


Yeni bir yer yeni bir harita

Gta 6 da istek listemizde ve görmek istediklerimiz şeyler arasında en önemli şeylerden biri ise yeni bir yer, yeni bir harita olacaktır. Şimdiye kadar Gta serisinin üç temel şehir ve haritada geçmektedir. Bunlar Vice City, Liberty City ve San Andreas ayrıca Londra ve Alderney’de  geçmektedir.
Bu nedenle Gta 6 da yeni şehirler ve yeni haritalar bekliyor olacağız.


Hikayenin birden fazla şehir arasında geçmesi hedefleniyor!

Gta serisinden oyunlar dar bir harita da geçmesinden neredeyse tüm oyuncular sıkılmaya başladı. Hikayelerin sadece bir şehirde geçmesi diğer şehirlerle ilgisinin olmaması oyuncuları kendinden uzaklaştırmaya başlamıştı. Taa ki Gta 6’nın özellikleri belli olana kadar..  GTA 6’da oyuncuları iki veya daha fazla şehiri kapsayan ve bir çok farklı görevler bekliyor olacak. Xbox One, Ps4 ve bugün ki bilgisayarın gücünü göz önüne alındığında böyle bir fikri deneme zamanı çoktan gelmişti.
GTA 6 da Olmasını İstedikleriniz Artık Hayal Değil Hikayenin birden fazla şehir arasında geçmesi hedefleniyor Patikli Penguen


Araçlara yakıt göstergesinin eklenmesi

Bu durumun ne kadar can sıkıcı olacağını bilemiyoruz, Ancak araçlarda yer alan yakıt göstergelerini sürekli kontrol etmek oyunculara gerçeklik  katacağını düşünüyoruz ki önceden yakıt göstergesini yamalar sayesinde yapabiliyorduk. Gerçek dünya ile arasındaki farkı yavaş yavaş azaltacağını ve oyunculara panik ve gerçeklik katacaktır. Düşünsenize arabanız ile geziyorsunuz bir baktınız yakıtınız azaldı ve bu sefer bir telaş saracak hemen en yakın yakıt istasyonunu arayacaksınız. Artık arabanız yolda kaldığında yine tek çözüm olan araba çalmak 😛 Kullandığınız arabanın bir kovalamaca esnasında benzini bitmesi halinde yeni bir araç bulmak için paniklemeniz ve oyunun gerçekçiliğini biraz daha artıracağını düşünüyoruz. Ki bu isteği her GTA 5 oyuncusu dile getiriyordu. 🙂


Daha farklı araçların bulunduğu bir harita ?

Gta Sandreas’de yer alana bisikletlerin Gta 5 getirilmesi tekrardan biraz daha eğlenceli ve farklı bir hava katmışdı. Farklı sokaklarda farklı BMX çeteleri ile karşılıyorsunuz düşünsenize? 🙂  Gta 5’de bisikletlerin olmasına oyuncular alıştıktan sonra artık çıtayı yükselterek isteklerini; Kaykay ve Rollerblade eklediler. 🙂 Düşüncesi bile oyunu daha da eğlenceli bir hale getiriyor.
GTA 6 da Olmasını İstedikleriniz Artık Hayal Değil Daha farklı araçların bulunduğu bir harita Patikli Penguen


Karakterlerin alt görevlerinin olması

Gta serisinde yer alan çok fazla karakterin yer aldığını ve görevlerde her karakterin kendine ait görevleri ve alt görevlerinin olmasını, karakterin kendi kişisel konuların da işlenmesi gerektiğini düşünüyor. Gta 6 da bu özelliklerin getirilmesi daha fazla görev olmasına neden olacak ve oyunculardan bundan keyif alacaklardır. Öyle herkese 1 haftada GTA 6’yı bitirdim diyemeceksiniz! 😉


Daha fazla dükkan ve evler

Gta 5 de daha fazla dükkan ve evlere yer verilmeye çalışsada oyuncuları pek tatmin etmemişdir. Geniş bir haritaya sahip olan Gta 5 haritası, oyunculara  çok fazla sürüş keyfi ve görevler ile eğlenceli bir harita sunmuştur. Gta 5 de yer alan Vespucci Sahili’nde yer alan bir kaç tezgah ve küçük mağazalarla oyuncuları tatmin etmeye çalışmışlardı. Ama GTA 6 da mağaza, ev, dükkan ve tezgah sayısının artması oyun haritasını daha fazla eğlenceli bir hala getireceğini düşünüyoruz. Desenize soygun yapılacak dükkanlar artacak. 😀
GTA 6 da Olmasını İstedikleriniz Artık Hayal Değil Daha fazla dükkan ve evler Patikli Penguen


Şehir nüfusunun daha aktif olması

Gta 5 oyununda yer alan sokakalarda caddelerde yer alan yayalar sadece yürüyüp alışveriş yapıyolardı. Sadece harita da bir yer tutuyorlardı. Bir çok RPG oyunda NPC’lerin bir amacı vardı. Bknz: NPC Nedir? (bir video oyununda oyuncu tarafından kontrol edilemeyen karakter anlamına gelir.) Gta 6 da NPC’lerin biraz daha aktif olması oyuna daha fazla gerçekçilik katacaktır. GTA 6 da yer alacak olan NPC’lerin baş kahramanımızla daha fazla etkileşimde olması gerekiyor. Buna bir örnek verecek olursak yol kenarında kanamanız olduğunda yoldan geçen yayaların ve yoldan geçen arabalardan inen sürücülerin sizin için ambulans çağırması oyunu biraz daha gerçekçi kılacak ve oyunda yer alan NPC’lere biraz daha görev ve anlam yükleyecektir.


GTA 6 da FPS Modu

Xbox One, PS4 ve Bilgisayarlar için GTA 5 FPS seçeneğini oyunculara isteğe bağlı bir şekilde sunuyordu. Gta 6 da ise oyunu FPS modunun olması oyunun tadını çıkarmak için harika bir yol olduğunu düşünüyoruz. Bunu duyduktan sonra aklımıza gelen VR. Gta 6 da bu özelliğin herkese açık olması gerekiyor ki kullanıcıların nasıl oynayacağına karar vermesine yardımcı olması ve kendi oyun stilinize göre hangisini seçeceğinize karar vereceksiniz.
GTA 6 da Olmasını İstedikleriniz Artık Hayal Değil GTA 6 da FPS Modu Patikli Penguen


Vr Desteği

GTA 5’e birincil kişi perspektifinin eklenmesi bir gerçekçilik katmanı eklemiş oldu. GTA 6 da bu özelliği bir adım öteye taşıyarak sanal gerçekçilik adımına taşımak GTA serisinde önemli bir dönüm noktası olacaktır. VR’de kısıtlama olmaksızın geniş bir dünyayı keşfetmek bütün oyuncuların daha fazla ilgisini çekecektir.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

13
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir