Android ve iOS İçin En İyi 5 Mobil Tarayıcı


2

Her günümüz her ne kadar sosyal medya uygulamalarında geçse de bazı zamanlarımızı da Web Tarayıcısında geçiyoruz. Bir şeyler araştırmak istediğimiz zamanlar oluyor, bir şeylerin nasıl işlediğini, nasıl yapacağımızı, nereye gideceğimizi araştırmamız da gerekebiliyor. Bu gibi durumlar da Web Tarayıcımızın Stabil ve Hızlı olması bir nebze telefonumuz için performans sağlayacaktır. Sadece performans sağlamasıyla kalmayıp web tarayıcısını kullanırken uygulamayı daha kullanışlı bir hâle getirerek bizlere rahat bir gezinme sağlayacaktır. Biliyorsunuz ki Google Play Store ve AppStore de yüzlerce farklı farklı Web Tarayıcısı uygulaması var. Fakat hangisinin daha stabil, hızlı ve kullanışlı olduğunu öğrenmek için öncelikle tecrübe edinmek ve uzun bir zaman boyunca o uygulamayı kullanmalıyız ki o uygulamanın performansını ve kullanışını görmeliyiz. Sizler için neredeyse onlarca web tarayıcısını indirerek telefonlarımızda denedik. Android ve İos işletim sistemine sahip farklı cihazlara web tarayıcılarını indirerek test ettik. Ve sizler için hazırladığımız bu 5 En İyi Mobil Web Tarayıcı içerisinde dilediğinizi indirerek gönül rahatlığı ile kullanabilecekseniz. Listemizde yer alan 5 Mobil Web Tarayıcısından herhangi birini indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan o harika 5 tarayıcı listesine geçelim;


Google Chrome

Android ve iOS İçin En İyi 5 Mobil Tarayıcı Chrome Patikli Penguen

Listemizin 1. Sırasına yerleşen Chrome tarayıcısını bilmeyenimiz tabi ki yoktur. Chrome gün geçtikçe kendisini geliştirmesiyle bir çok özelliği kendi bünyesinde stabil bir halde barındırıyor ve kullanıcıya sunuyor. Rahat kullanım, hızlı, stabil ve sağlıklı çalışan en iyi web tarayıcı uygulaması desek yeridir. Gözünüz kapalı bir şekilde ilk olarak web tarayıcı uygulama tercihinizi, Google Chrome’dan kullanabilirsiniz.


Mozilla FireFox

Android ve iOS İçin En İyi 5 Mobil Tarayıcı FireFox Patikli Penguen

Listemizin 2. Sırasında yer alan Firefox tarayıcısı facebook hilelerinde gönüllere taht kurmuş vazgeçilmez bir tarayıcı. Açık kaynak bir tarayıcı olması nedeniyle bir çok geliştirici, tarayıcı eklentileri için ağırlık olarak Mozilla FireFox’u seçiyor. Açık kaynak tarayıcı olmasının avantajı ile kendisine güzel bir kullanıcısı kitlesi gün geçtikçe artıyor. Mobil cihazlar için web tarayıcı uygulamasında önerilebileceğimiz en iyi 2. Web tarayıcısı uygulamasıdır.


Opera

Android ve iOS İçin En İyi 5 Mobil Tarayıcı Opera Patikli Penguen

Belki aramızda bilenler vardır, bundan birkaç sene önce, telefonumuzda internet paketi olmadan Opera sayesinde facebook gibi sitelere ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirdik. Mutlaka aramızda o anı hatırlayanlar olmuştur. 🙂 Opera kendisini 2017 tarihinde gerçekten çok fazla değiştirdi. Birkaç farklı tarayıcı modellerini piyasaya sürdü. Bunlar zaman zaman geliştiriciler için özel tarayıcılar ve hıza yönelik tarayıcılar oldu. Şimdi ise Mobil tabanlı çıkarttıkları uygulama ağırlık olarak hıza dayalı bir tarayıcı hâle gelmiş bulunuyor. Uygulama önerilerimiz arasında 3. Sırada yer alıyor.


Dolphin

Android ve iOS İçin En İyi 5 Mobil Tarayıcı Dolphin Patikli Penguen

Evet daha ilk defa bu ismi aramızda duyanlar vardır. Gerçekten çok fazla duyulmamış olsa da En İyi 5 Mobil Tarayıcı listemizde 4. Sırada yer alıyor. Dolphin tarayıcısı ağırlık olarak büyük aramalar için birebir performanslı bir tarayıcıdır. Eğer bir diziyi takip ediyorsanız sürekli yeni bölümlerini mobilden izlemek zorunda kalıyorsanız en iyi verimi Dolphin tarayıcısında alacağınıza emin olabilirsiniz. Sadece dizi ile kalmayıp film ve video dosya türüne sahip olan her türlü içeriği rahatlıkla izleyebilirsiniz.


Brave

Android ve iOS İçin En İyi 5 Mobil Tarayıcı Brave Patikli Penguenı

POPup Engelleyici olarak akıllara kazınan Brave tarayıcısı listemizin 5. Sırasında yer alıyor. Brave tarayıcısının sürekli tercih edilme sebepleri anlatılmak ile bitmez desek biraz abartmış oluruz. Brave tarayıcısı sayesinde web tarayıcısında vakit geçirirken POPup Reklamlarını otomatik bir şekilde engeller ve herhangi bir ek sayfa açmasına, sizden izin alınmadan herhangi bir dosya indirme işlemine başlamaz. Akıllı efendi cici bir tarayıcıdır kendisi. Chrome’den sonra tercih edeceğiniz en performanslı, en iyi kullanıcıyı düşünen, şarjı sömürmeyen, efendi şeker bir tarayıcıdır. Listemizin her ne kadar 5. Sırasında yer alsa da o gönlümüzün birincisi..

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz. 🙂


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

2
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir