AirDroid Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


4

AirDroid, her Android telefon kullanıcısının bir numaralı kurtarıcısıdır. Onun varlığı sayesinde şuan günümüzde her Android telefon kullanıcısı rahatlıkla telefonuna bir şeyler aktarabiliyor hatta, telefonundan da bilgisayara bir şeyler aktarabiliyor. Gelelim konumuza;

AirDroid Nedir ?

AirDroid, telefondan ve bilgisayardan dosya aktarabilip yönetebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

Ne İşe Yarar ?

AirDroid, sayesinde bilgisayarınızdan telefonunuza hiçbir şekilde “kablo” vb. aparat gerekmeksizin sadece internet bağlantınız sayesinde dosya, resim, müzik vb. aklınıza gelen her türlü aktarımı yapabiliyorsunuz. Şuan günümüzde biliyorsunuz ki telefonumuza bir müzik atmak istediğimiz hemen sağda solda data bağlantı kablosu arıyoruz. Ki bir şeyi aradığımızda mutlaka bulamıyoruz ama aramasak her zaman elimizin altında olur. AirDroid, bu harika yazılımını Google Play Store de ücretsiz bir şekilde yayınladı. Hiçbir şekilde ücret talep etmeksizin bu harika yazılımı bizlere ücretsiz bir şekilde sundular.

AirDroid’in diğer bir avantajlı yanı ise; Telefonunuza AirDroid ile bağlandıktan sonra bilgisayarınızdan telefonunuzu yönetebiliyor, çağrı yapabiliyor, mesajlaşabiliyor, fotoğraf, video ve dosyalarınızı indirebiliyor ve onları yönetebiliyorsunuz. Ve dilediğiniz an bilgisayarınızda ki bir fotoğrafı, videoyu ve dosyayı telefonuna aktarabiliyorsunuz. Üstelik bu aktarma esnasında herhangi bir kablo bağlamaksızın sadece internet aracılığı ile bunu halledebiliyorsunuz. Aramızda mutlaka “kablosuz bağlantı mı olur?” diyenlerimizi duyar gibiyim. Evet bu durum her ne kadar inanılmaz gibi gözükse de AirDroid bu harika özelliği yapmış ve stabil, hızlı bir şekilde bizlerin kullanımına sunmuş.

AirDroid Nasıl Kullanılır?

Kullanım 1. Adım

AirDroid Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır 1 Patikli Penguen

İlk olarak Google Play Storeye giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna “AirDroid” yazıyoruz ve aratıyoruz. Karşımıza çıkan AirDroid uygulamasını “Yükle” diyoruz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “” butonuna tıklıyoruz.


Kullanım 2. Adım

AirDroid Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır 2 Patikli Penguen

AirDroid uygulamasını açtıktan sonra bizleri böyle bir ekran karşılayacaktır. Bu ekranda ki ipuçlarına göz attıktan sonra aşağı kısımda bulunan “Daha sonra oturum açın” yazısına tıklıyoruz. Ve karşımızda AirDroid uygulamamız. Şimdi telefonumuzu bilgisayara bağlamak için öncelikle Wi-Fi yada Mobil Verimiz açık olmalı.


Kullanım 3. Adım

AirDroid Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır 3 Patikli Penguen

AirDroid uygulamamızda “AirDroid Web” yazısının altında bulunan “192.168.1.103:8888” numarasını, bilgisayarımızdan herhangi bir tarayıcı açıp yazıyoruz. Bu numaralar sizde farklı olabilir telaşa kapılmayın. Sizde yazan numara neyse, bilgisayarınızın tarayıcısına o numaraları girin.


Kullanım 4. Adım

AirDroid Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır 4 Patikli Penguen

Bilgisayar tarayıcımıza 192.168.1.103:8888 numarasını yazdıktan sonra telefonumuza bir bildirim gelecektir. Bu bildirimde “Bilgisayarımızdan yapacağımız bağlantıyı onaylayıp onaylamadığımızı” soracaktır. Telefonumuza gelen bildirime “Kabul et” diyerek bilgisayarımızın telefon ile arasındaki bağlantıyı onaylıyoruz.


Kullanım 5. Adım

[twenty20 img1=”4459″ img2=”4458″ width=”100″ offset=”0.5″]

Telefonumuzdan uygulamaya izin verdikten yani “Kabul Ettikten” sonra bilgisayarımızda ki tarayıcıda açılan ekrandan telefonumuzu kolaylıkla yönetebilirsiniz. 🙂 Ufak bir kurcalama ile her şeyin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz. 🙂


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

4
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir