Türk Hava Yolları İşe Alım Süreci


5

Türk Hava Yolları ülkemizin en prestijli markaların dan birisidir. İyi şartları, kalıcı iş ve prestijli imkanı ile bol ikramiyeli maaşlı bir iş. Peki bu işe sahip olmak için neler yapılması gerekir. Türk Hava Yollarına girebilmeniz için iki adet yazılı sınav ve bir adet mülakattan başarılı bir şekilde geçmeniz gerekir. Yazılı sınavla 2 adet olarak ve iki ayrı başlıkta gerçekleştirilir. Bunlar;

  • Genel yetenek sınavı
  • İngilizce yazılı sınavı

Öncelikle genel yetenek sınavdan başarılı olmak gerekir. Bu aşamayı geçtikten sonra mülakata çağrılmaktasınız. Mülakatta ise sohbet yarı Türkçe ve yarı İngilizce olarak tamamlanmaktadır. İngilizce sınavından ne kadar başarılı olursanız olun mülakatta sözlü olarak İngilizce başarısı gösteremezseniz sınavın bir faydası yoktur. Türk Hava yollarında yer almanız için iyi bir İngilizce kesinlikle olmazsa olmazdır. Bu aşamaları geçtikten sonra sıra İngilizce sınavına gelmektedir. İngilizce sınavında 3 tip soru çeşidi bulunur.

  • Çoktan seçmeli
  • Kutucuk doldurma , sürükleme
  • Listening

Bu üç soru çeşidi olan sınavdan da başarılı bir sonuç almak gerekir. Kısacası genel yetenek sınavı > İngilizce yazılı sınav > mülakat aşamalarını geçerli notlarla tamamlamak gerekir. Dünyaca ünlü olan THY gerekirse yolcularla doğrudan konuşmanız sırasında çok iyi derece İngilizce konuşuyor ve anlıyor olmanızı istemektedir. Bu yüzden en önemli olan mülakat ve İngilizce ağırlıklı bölümü geçmektir. Yılın belirli aylarında açılan iş başvuruları için resmi sitede kariyer bölümünü takip etmekte fayda vardır.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

5

Tepkiniz ne oldu?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yaratıcı Yaratıcı
5
Yaratıcı
Akıllıca Akıllıca
1
Akıllıca
Komik Komik
0
Komik
Efsane Efsane
0
Efsane
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Bilal Boztepe

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.