SLAM Nedir? Tüm Ayarları ve Kullanımı


-1

Herkese merhaba, sizlere bu gün bomba gibi yenilikçi ve çok hoşunuza gidecek olan bir program hakkında bahsedeceğiz. Bu program sayesinde çok eğleneceksiniz ve emin olun ki oyun çevrenizde ki arkadaşlarınızın hepsi bu programı sizlerden isteyecek. 🙂 Şimdi gelelim asıl konumuza. Slam Nedir?

Slam öncelikle oyunlarda müzik oynatma programı desek yeridir. Sadece diğer müzik programlarından onu ayrı kılan özelliği, oyun içerisinde konuşma tuşuna bastığınızda istediğiniz müziği çalabiliyorsunuz. İnternetten indirmiş olduğunuz bir müziği, repliği Slam’a atarak dilediğiniz anlarda çaldırabilirsiniz. Birde güzel replikler bulursanız işte o oyunda herkesi gülmekten alı koyamazsınız. 🙂 Slam programının kullanımı gerçekten çok basit, her bilgisayar kullanıcısının mutlaka Windows Media Maker ile bir geçmişi olmuştur. O yüzden ufakta olsa müziği düzenleme konusunda tecrübelerimiz azda olsa var. Ama bu program çok fazla bilgi ve tecrübe isteyen bir program değildir. Ufacık bir kurcalama ile herşeyi ne olduğunu anlayabilirsiniz. Her ne kadar program ingilizce olsa da aşina olduğumuz kelimeler olduğu için hiç bir sıkıntı çekmeden programı kullanabileceksiniz.

Slam’ı kullanabileceğiniz oyunlar listesi ise sadece şunlardır;

Counter-Strike: Global Offensive 

♥ Counter-Strike: Source

♥ Team Fortress 2

♥ Garry’s Mod

♥ Half-Life 2 Deathmatch

♥ Left 4 Dead

♥ Left 4 Dead 2

♥ Day of Defeat Source

♥ Insurgency

Slam’ı yukarıda ki listede ki oyunlarda kullanabilirsiniz. Diğer oyunlarda malasef ki kullanamazsınız. Tabi bu liste eminiz ki ilerleyen zamanlarda değiştirilecek ve günümüzdeki her oyun listeye eklenecektir. Liste şimdilik fazla zengin olmasa da CS:GO’da şimdiden SLAM popüler olmayı başardı. Her oyunda mutlaka slam’ı kullanan oyunculara rastlıyoruz. Her ne kadar çok eğlenceli olsa da bazı kullanıcıları işin ciddiyetini kaybediyor ve artık diğer oyuncuların ses kasmasını engelliyor. Sizlere tavsiyemiz eğer bir takımınız yoksa boştan yere rekabetçiye girip karşınıza çıkan troll oyuncu yüzünden oyununuzu berbat etmeyin. 🙂

Patikli Penguen ailesi olarak Slam’ı şuanlık sadece CS:GO üzerinde deneme fırsatımız oldu. Diğer oyunları da en yakın zamanda ekibimiz tarafından test edilerek konu güncellenip kodların çalışma prensibi hakkında bilgi verilecektir.

Slam Oyunlarda Nasıl Kullanılır?

Evet slam hakkında gerektiği kadar bilgiyi sizlerle paylaştık, şimdi ise geldik en önemli noktaya. Oyunlarda Slam’ı nasıl kullanacağız?

♥Slam Programını indirmek için tıklayınız.

Slam’a Müzik Nasıl Eklenir?

Slam programımızı açtıktan sonra bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz müziği aşağıdaki adımlar sayesinde nasıl ekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Slam Programımızı açıyoruz

2. Aşağı kısımdan ” Import ” diyoruz.

3. Bilgisayarımız da ki müziği bulup seçiyoruz.

4. Ardından ” Open ” diyoruz. İşlem tamamdır.

Müziğimizi artık Slam’a ekledik. 🙂
Slam 1 Patikli Penguen Slam 2 Patikli Penguen Slam 3 Patikli Penguen

Slam ile Müzik Nasıl Kesilir?

Bu adım neden önemli, seçtiğiniz müziğin başlama zamanı epey uzun olabilir ve sizde müziğin belli bir kısmını seçip onu oyunda çalmak istiyorsanız, yapmanız gereken çok ufak bir ayar var.

1. Slam’a attığımız müziği seçiyoruz.

2. Daha sonra müziği seçtikten sonra sağ tıklıyoruz.

3. Sağ tıkladktan sonra, en alttan ” Trim “e tıklıyoruz.

4. Ekrana gelen kısımdan müziğimizi dinliyoruz ve müziğimizin çalmasını istediğimiz kısımlarını kutunun içerisine alıyoruz. Sadece kutunun içerisine aldığınız kısım duyulacaktır. İnce ayarlar için sağ kenardaki ayarlarıda kullanabilirsiniz. İleri-Geri kısmını onlar sayesinde ayarlayabilirsiniz.

5. Kesme işlemimiz bittikten sonra sağ kenardan ” Done ” diyoruz.

Slam Ayarları 1 Patikli Penguen Slam Ayarları 2 Patikli Penguen Slam Ayarları 3 Patikli Penguen Slam Ayarları 4 Patikli Penguen Slam Ayarları 5 Patikli Penguen Slam Ayarları 6 Patikli Penguen

Oyunda Müziği Oynatmak İçin Tuş Nasıl Ayarlanır?

1. Slam’dan müziğimizi seçiyoruz

2. Müziğimize sağ tıklıyoruz

3. Sağ tıkladıktan sonra ” Set Bind “e tıklıyoruz.

4. Ekrana gelen kutucuğa istediğiniz tuş’u ayarlayabilirsiniz.

Slam Tuş Ayarları 1 Patikli Penguen Slam Tuş Ayarları 2 Patikli Penguen Slam Tuş Ayarları 3 Patikli Penguen

Müziğinizin Sesi Çok mu Az? O zaman Müziğinizin Sesini Nasıl Arttırabileceğinize bir göz atın. 🙂

1. Müziğimizi seçiyoruz.

2. Ardından Sağ tıklıyoruz.

3. Daha sonra ” Set Volume ” diyoruz.

4. Ve ekrana gelen kısımdan müziğimizin sesini +100 üzerinde bir seviyeye getiriyoruz.

5. Ardından ses seviyemizi seçtikten sonra ” Done ” diyoruz.

Slam Müzik Ses Ayarları 1 Patikli Penguen Slam Müzik Ses Ayarları 2 Patikli Penguen Slam Müzik Ses Ayarları 3 Patikli Penguen

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

-1
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

11 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ben slami indirip kullanmaya basladiktan sonra oyun icinde arada sorada bas konus ile konustugumda arkadan sanki ucak kalkarmis gibi degisik bir ses cikip yanki yapiyor neden olabilir sizce ?

  2. Abi acil yardımya herşeyi denedm harfi harfine yaptım ama oyunda çalmıyo müzik hiçbir hata almıyorum pc masaüstü mikrofonm yok ama bunun hiçbir alakası yok belki bi ayar yapmak gerekiyor diye yazdım lütfen yardım et

  3. Acaba sizin kullandığınız müzik arşivini de paylaşabilir misiniz? O listenizde ki müzikleri araştırdım dinledim çok iyiler

  4. Slam’ın kullanımı ve hangi oyunlarda kullanılabileceği gayet açık bir şekilde anlatılmış teşekkür ederim.