Instagram’dan En Çok Para Kazanan 10 Ünlü


5

Artık ünlüler parayı sadece, konser vb. etkinliklerden kazanmıyor artık kendi sosyal medya hesapları üzerinden de para kazanmaya başladılar. Son zamanlarda artık bir çok ünlü bu ek kazanç yolunu değerlendirmeye başladı. Eskisi gibi ünlüler turneye çıkmıyor veyahutta konser konser koşturmacalar yapmıyor. Hali hazırda kullandıkları sosyal medya hesaplarının üzerinden kendi hesaplarında reklam yapıyorlar. “En çok parayı şarkıcılar kazanıyordur“ dediğinizi duyar gibiyim. Ama maalesef şarkıcılar ile kalmayıp aktör, oyuncu ve sunucular da sosyal medya hesapları sayesinde kazanç elde ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda artık sosyal medya siteleri sadece, iletişim veyahutta ulaşım platformu olmaktan çıktı bir kazanç kapısına dönüştü. Ünlüler ise bu sosyal medya hesaplarında ki büyümeyi, abone ve takipçi kitlesinin gün geçtikçe artmasıyla bu kapıya onları yöneltti. Tabi bu kazanç yolu bir çok ünlü tarafından istismar edilse de bu işi hakkıyla ve hiçbir şekilde takipçilerini kendisinden soğutmadan reklam yayınlayan ünlülerde var. Sizin için hazırladığımız Instagram Üzerinden En Çok Para Kazanan 10 Ünlü ismi sıraladık. Gerçekten sadece Instagram hesaplarında paylaştıkları bir reklam ile dudak uçuklatan paralar kazanan ünlüler var. Tabi ki dudak uçuklatan paraları kazanan ünlüleri hepimiz tanıyoruz. 🙂 Tanımasak nasıl ünlü olabilirlerdi ki?

En çok para kazanan 10 ünlü sıralamasında sadece 1 reklam fotoğrafı yada videosu paylaşmak için Sadece 550,000 Dolar karşılığında reklam alan ünlümüz var. Sizleri daha fazla meraklandırmadan en çok para kazanan ünlülerimizin listesine geçelim.

Selena Gómez

Wearing @coach for @voguemagazine !!

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Selena Gómez, 123 Milyon Takipçiye sahip olması sayesinde Elbise, Makyaj ve bir çok markadan reklam videosu ve fotoğrafı yayınlamak için minimum 550,000 Dolar karşılığında paylaşıyor.


Kim Kardashian

Just because

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Kardashian listemizin 2. Sırasında yer alıyor ve 101 Milyon Takipçiye sahip aktif bir hesaba sahip. Kardashian, Instagram profili üzerinden makyaj konulu reklam videosu ve fotoğraf paylaşmak için Yarım Milyon Dolar karşılığında reklam alıyor.


Cristiano Ronaldo

Thank you Shanghai! More tomorrow… #CR7LIVE

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Ronaldo, reklam piyasasında kendisine has kriter ve şartlar koştuğu için her önüne gelen firmadan reklam almıyor. Instagram hesabında reklamını yapacağı ürünler sadece; Fiziksel Ürün, İç Çamaşırı, Giyim Ürünleri ve Sponsorluk Ürün Serisi reklamlarını alıyor. 107 Milyon Takipçiye sahip olan Cristiano Ronaldo, Instagram profili üzerinden reklam videosu ve fotoğraf paylaşmak için 450,000 Dolar karşılığında reklam alıyor.


Kylie Jenner

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Ablam (Kim Kardashian) 500,000 Dolar kazanıyorsa bende 400,000 Dolar altında reklam almam” diyen Jenner, Instagram profili üzerinden sadece Kozmetik ve Giyim ürünleri haricinde reklam videosu ve fotoğrafı paylaşmıyor. Kylie Jenner’in sahip olduğu takipçi sayısı 96 Milyondur.


Kendall Jenner

her her her her

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Kim Kardashian 500,000 Dolar istiyorsa, Kylie’de 400,000 Dolar istiyorsa bende biraz azını isteyim bende reklam alabileyim” diyen Kendall, 82 Milyon Takipçiye sahip olması sayesinde Instagram profili üzerinden sadece Adidas ve Giyim ürünlerini 370,000 Dolar karşılığında reklam videosunu ve fotoğrafını paylaşıyor.


Khloe Kardashian

Khloe, Instagram da 68 Milyon Takipçiye sahip profilinde sadece Giyim, Kozmetik ve Doğal Ürünlerinin reklamını yapma şartı koşarak reklam videosu ve fotoğraf paylaşımını sadece 250,000 Dolar karşılığında yayınlıyor.


Kourtney Kardashian

Nantucket, I love you.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Kardashian ailesinin en uygun reklam alan üyesi diyebiliriz. Kourtney herhangi bir şart koşmayıp hoşuna giden her türlü reklamı Instagram hesabında yayınlıyor. Kourtney, reklam işlerinde Farklı Markalar ve Uygulamalara bir nebze olsun daha sıcak kanlı yaklaşarak bu kategoriden daha fazla reklam almayı hedefleyerek ve biraz da kardeşlerinin çok fazla reklam bütçesi hedeflemesinden nazaran profilinde 58 Milyon Takipçiye sahip olması nedeniyle reklam videosu ve fotoğraf paylaşımı için 250,000 Dolar talep ediyor.


Cara Delevingne

Another of my favourite shots from my @glamourmag piece. You can read it now – Link in my bio

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

Model ve Oyuncu olan Cara, Instagram hesabında 40 Milyon Takipçiye sahip. Instagram hesabında reklam videosu ve fotoğraf paylaşımı için 200,000 Dolar karşılığında paylaşım yapıyor.


Gigi Hadid

sundays … ?☕️??

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Hadid, diğer ünlüler gibi reklam alma şartlarını kendisine göre belirleyerek Instagram hesabında sadece Vogue ve Reebok gibi markalardan reklam kabul ediyor. Gigi Hadid’in 35 Milyon Takipçiye sahip aktif bir Instagram profili var. Hesabında reklam videosu ve fotoğraf paylaşımı için 120,000 Dolar karşılığında yayınlıyor.


Lebron James

Listemize birkaç değerlendirme ve analiz sonucunda katılan Lebron James, 32 Milyon Takipçiye sahip değerli isimlerden biri. Reklam alım şartı olarak belirlediği isimler; Nike gibi Spor Markaları ile çalışmayı bir adım önde tutuyor. Reklam videosu ve fotoğraf paylaşımı için 120,000 Dolar karşılığında hesabında reklam yayını yapıyor.

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz. 🙂

 

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

5
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir