Facebookta Görüldü Yazısını Kaldırma (Programsız)


2

Merhaba, bazen hiç beklemediğiniz, hoşlanmadığınız kişilerden mesaj geldiğinde cevap vermek istemiyorsunuz. Ama ” acaba ne yazmış ” diye de merak ediyorsunuz. İşte bu makale sayesinde çok güzel bir bilgi öğrenmiş olacaksınız. Sizlere sunacağımız ” Google Chrome Eklentisini ” kurduktan sonra size Facebook üzerinden mesaj gönderen kişinin sohbet penceresine tıklasanız bile hiç bir şekilde ” Görüldü ” olmayacaktır. Size gelen mesajın Sohbet penceresini isterseniz kurcalayın eski mesajları bile okuyun üst üste pencereye tıklayın hiç bir şekilde Görüldü olmayacak.

Mesajı görüldü yapmanız için Sohbet Penceresine cevap yazmalısınız. Cevap yazdığınızda karşı tarafa ” Görüldü ” iletisi görünecektir. Bu sistem sayesinde çok kolay ve bir kaç tık sayesinde bu sistemi kullanmaya başlayacaksınız. Konu başlığında belirttiğimiz gibi hiç bir şekilde bilgisayarınıza ” Programindirmiyorsunuz. 

Sadece Google Chrome kullanıcısı olmalısınız. Diğer tarayıcılar için Patikli Penguen editörlerimiz eklentiyi test etmemiştir. Test edilen tarayıcı: Google Chrome ‘dir.

Kurulum ve Kullanım;

1. Adım: Google Chrome‘ı açınız.

facebookta-goruldu-yazisini-kaldirma-programsiz-patikli-penguen

2. Adım:  “Unseen” yazarak Google’de aratıyoruz. Ve ilk siteye giriş yapıyoruz. Dilerseniz buraya tıklayarak doğrudan Eklentinin linkine gidebilirsiniz.

facebookta-goruldu-yazisini-kaldirma-programsiz-2-patikli-penguen

3. Adım: Linke giriş yaptıktan sonra bizi böyle bir ekran karşılayacaktır. Bu adımda fotoğrafta gördüğünüz gibi ” Chrome’a Ekle ” butonuna tıklıyoruz.

facebookta-goruldu-yazisini-kaldirma-programsiz-3-patikli-penguen

4. Adım: Chrome’a Ekle dedikten sonra karşımıza çıkan ufak pencereden ise ” Uzantı ekle ” butonuna tıklıyoruz.

facebookta-goruldu-yazisini-kaldirma-programsiz-4-patikli-penguen

5. Adım: Eklentimiz yüklendikten sonra pencere de ” Chrome’a Eklendi ” ibaresini görmelisiniz.

facebookta-goruldu-yazisini-kaldirma-programsiz-5-patikli-penguen

6. Adım: Eklentimizin doğru bir şekilde yüklendiğini görmek için; Tarayıcımızın sağ üst kısmında ” Unseen ” eklentisinin simgesi belirecektir. Eğer fotoğrafta ki gibi Unseen Logosu mavi bir şekilde görünürse artık eklentimiz sorunsuz bir şekilde çalışıyor demektir.  Artık facebook sohbetlerinizi rahatlıkla okuyup hiç bir şekilde ” Görüldü ” ibaresi olmadan okuyabileceksiniz.

facebookta-goruldu-yazisini-kaldirma-programsiz-6-patikli-penguen


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

2
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir