Aliexpress’te Sık Karşılaşılan Sorunlar


3

ALİEXPRESSTE ALIŞVERİŞ YAPARKEN SIK KARŞILAŞABİLECEĞİNİZ SORUNLAR

Sevgili PatikliPenguen Ziyaretçileri merhaba.Çağımızın en gelişmiş teknolojilerinden biri olan İnternet Artık her yerde..Hemen hemen her ihtiyacımızı İnternet aracılığı ile halletmeye alışmışız ve Bu yüzden internetin Bizlere sunduğu imkanları çoğumuz değerlendiriyoruz.Eski toprak diye nitelendirdiğimiz insanların çoğu bile bu teknolojiye ayak uydurdu.Bugünkü konumuz Aliexpress Aracılığı ile alınan ürünlerde karşılaşılan birkaç sorunu ve çözümünü anlatacağız..logo_aliExpress

Şahsım adına hemen hemen 2-3 yıldır Aliexpress aracılığı ile onlarca ürün aldım.Hepsi kaliteli ve istediğim ürünlerdi.Şunu dile getirmek istiyorum ki alacağınız ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.Ayrıca uygun fiyat ve site güvencesiyle kullanışlı bir Web sitesidir.Ürün açıklama kısmında ne yazıyorsa ve ne görüyorsanız, merak etmeyin yazılanların ve çizilenlerin aynısı kapınıza geliyor.

Lakin Birkaç üründe şu Sorunu yaşadım ‘’İstediğiniz ürün Stoklarımızda kalmadı’’…

Ürünü aslında aldım yani parasını ödedim..Ama ürünüm 2-3 gün geçmesine rağmen hala satıcı tarafından kargoya sevk edilmedi yazıyorsa korkmayın çözümü aşağıda anlatılıyor..Ürünü aldıktan sonra şahsıma şöyle bir mail geldi:

YRzXPkDear friend,

          Thanks for your coming and choosing our product, we are terribly sorry that this color now is out of stock, whether you can accept the other Steel color?

          There is one more thing is that your payment still can not been confirmed by Aliexpress, so that we can not do anything before they finished confirming.

          Here we suggest you contact with the Aliexpress customer service..”

Yani burada satıcı İstediğiniz ürünün rengi veya boyutu stoklarımızda kalmadı.Dilerseniz başka bir renk veya boyutunu gönderelim ya da paranızı Aliexpress Müşteri hizmetleri ile görüşerek alabilirsiniz yazıyordu.

Bu durumda yapmanız gereken satıcıya ulaşarak farklı bir renk veya boyut talebinde bulunabilir ya da paranızı Aliexpress Müşteri hizmetlerinden temin edebilirsiniz..

ve İkinci Olarak müşterilerin sipariş ettiği ürünlerin çoğu satıcı tarafından güzel ve özenli paketlenmiyor olması..Bu sorunu herkes yaşamıştır elbet.Bunun içinde yapmanız gereken tek şey ürünü alırken satıcıya mesaj yollayarak ona bu şikayetinizi dile getirebilirsiniz.Bundan sonrası satıcıya kalmış bir durumdur.Umarım sizi dinler ve ürününüze gözü gibi bakar..

İyi Alışverişler..

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

3
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Bu tarz Sorunlarla karşılaşırsanız makalemiz aklınızda bulunsun.Umarız sorun yaşamadan keyifli alışverişler yaparsınız 🙂