1000 Aboneniz Varsa YouTube’da Canlı Yayın Yapabilirsiniz


2

YouTube uzun bir aradan sonra kendilerine göre ufak ama YouTube yayıncıları için çok iyi bir değişiklik yaptı. Eskiden YouTube kanalları olan yayıncıların kanallarında 10.000 Abone yok ise hiçbir şekilde YouTube’da Canlı Yayın başlatamıyorlardı. YouTube geçtiğimiz Şubat ayında Mobil cihazlar için Canlı yayın özelliğini aktif etmişti. Fakat her ne kadar aktif olsa da 10.000 Aboneye sahip değilseniz yine de bir canlı yayın başlatamıyordunuz.

YouTube bu özelliği getirmekte biraz geç kaldı desek yeridir. Çünkü diğer şirketler yan; Facebook & Periscope & Twitch TV gibi şirketler Canlı yayın özelliğini çoktan kullanıcıya sunmuştu. Fakat her zaman olduğu gibi YouTube bir özelliği getiriyorsa peşinde o özelliğinde diğer şirketlerden farklı bir şekilde geliştiriyor.

YouTube bu değişikliği ile güzel bir özelliği daha getireceğini açıkladı. Bu özelliğin bonus tarafı ise; Canlı yayınlarınızda Twitch TV’de olduğu gibi yayınlarınızda reklam gösterimini açabilecek ve bu reklamlarınız sayesinde canlı yayınınızdan kazanç elde edebileceksiniz. Bu özellik Twitch Tv’de uygulanırken YouTube’da tabi ki bu özellikten eksik kalmayarak güncellemesi ile bu özelliğe getirdi.

YouTube kanalınızdan eğer 1000 Aboneye sahip iseniz ve az ama aktif olan bir kitleye sahipseniz açtığınız Canlı Yayınlar sayesinde hem videolarınıza izlenme kazanabilir hemde canlı yayınlarınızdan kazançlar elde edebileceksiniz.

YouTube böyle bir özelliği getirmesi geçtiğimiz aylarda yaptığı büyük değişikliğin yerini tabi ki tutmayacaktır. Biliyorsunuz ki YouTube geçtiğimiz aylarda toplam 10.000 izlenmeye ulaşmamış kanalların para kazanma özelliğini aktif etmelerini engellemişti.

Her geçtiğimiz günlerde youtube üzerinden kazanç elde etmeyi bir hayli zor hale getiriyor. Bizlere soracak olursanız en iyisi yapılıyor. Günümüzde herkes bir youtube kanalı açıyor. Bu işte başarılı, becerekli olmayan kişiler bile youtube kanalı açarak saçma sapan içeriklerinden kazanç elde etmeye çalışıyor. Fakat şu bir gerçek ki aramızda çok yetenekli insanlar kendilerine youtube kanalı açarak yaptıkları ve uğraştıkları işler sayesinde kazanç elde etmeye çalışarak elde edemeyen insanlarla dolu. O insanlar yetenekleri ile videolarından kazanç elde edemezken, saçma sapan içerikler yükleyerek kazanç elde eden insanlar var. Tabi bu sadece bizim görüşümüz. Bu konuyu tabi ki tartışmak istemeyiz. Sizlerde görüşlerinizi konumun altına yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

 


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

2
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 1000 Aboneye sahip bir youtube kanalımız var fakat nasıl canlı yayın başlatabileceğimizi bilmiyoruz. İlerleyen günlerde ” Mobilde ve Bilgisayarda Canlı Yayın Başlatma ” konusu hakkında bir makale hazırlayabilir misiniz?