Multikopter Drone


Multikopter Drone Nedir ?

Multikopter Drone, kişiler tarafından hobi ve profesyonel amaçla kullanılan en popüler drone türüdür. Bu dronelar hava fotoğrafçılığı, havadan video çekimi, vb… alanlarda kullanılırlar.

Üzerinde küçük kompakt bir kamera bulunan bir drone ihtiyacınız varsa, Multikopter Drone sizin için iyi bir seçim olacaktır. Çok pervaneli bu drone’lar size havadan mükemmel fotoğraf ve video çekimi sağlarlar.

Diğer drone’lara göre Multikopter Drone’un hem imalatı kolaydır hem de nispeten daha ucuzdur. Bu bakımdan drone almak isteyen fakat bütçesi sınırlı olan kişiler için bu drone türü iyi bir seçim olacaktır.

Multikopter drone’lar, pervane sayılarına göre kendi aralarında sınıflandırılırlar. Trikopter drone 3 pervaneden, Quadkopter drone 4 pervaneden, hexakopter drone 6 veya 8 pervaneden oluşur. Bunların arasında en çok tercih edilen ve en popüler olanı Quadkopter drone’dur.

 

Multikopter Drone’ların Dejavantajları

Her ne kadar Multikopter Drone’lar  çok tercih edilse de diğer drone’lara göre bazı dejavantajları bulunmaktadır. En büyük dejavantajları, sınırlı uçuş süreleri, dayanıksız olmaları (herhangi bir çarpmada dağılıp bozulabilirler) ve yeterince hızlı olmamalarıdır. Bu nedenle havada uzun süreli ve mesafeli çalışmalar gerektiren haritalama veya inceleme gibi işler için bu drone türü uygun değildirler. Buradaki temel sorun, genellikle drone bataryasından gelen enerjinin drone’u havada sabit bir pozisyonda tutmak için kullanılmasıdır. Günümüzde çoğu Multikopter Drone, minimum taşıma kapasitesiyle en fazla 20, 30 dakika uçabilirler.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

0

Tepkiniz ne oldu?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Akıllıca Akıllıca
1
Akıllıca
Komik Komik
0
Komik
Efsane Efsane
0
Efsane
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Multikopter Drone

Giriş Yap

Hoşgeldin!

Bir hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Kullanıcı adını yada e-mail adresini yazarak şifreni sıfırlayabilirsin.

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Penguen ailemize katılın!

Geri dön
Giriş Yap