Huawei P20 Lite İncelemesi


0

Huawei P20 Lite İncelemesi

Huawei P20 Lite iyi görünümlü zarif tasarıma sahip bir telefon. Köşeleri kavisli olan telefon ekranının üst kısmında ön kamera, hoparlör ve ışık sensörü bulunuyor. Telefon boyutu 71.2 x 7.4 x 148.6mm. Bu haliyle P20 Lite küçük olmamakla birlikte kompakt da sayılabilecek bir telefon.

Huawei P20 Lite, piyasaya dört farklı renkte sürülmüştür. Bu renkler: Geceyarısı Siyahı, Klein Mavisi, Sakura Pembesi ve Platin-Altın rengidir. Bize göre pembe ve siyah renkli kasalar diğerlerine göre daha etkileyici bir görünüme sahip.

Huawei P20 Lite Özellikleri

P20 Lite, piyasadaki çoğu telefondan daha hafif. Ağırlığı sadece 145g. Bunun yanı sıra ekran çözünürlüğü gayet iyi. Huawei P20 Lite’de 2280×1080 piksel çözünürlüğe sahip 5.84 inç IPS LCD ekran kullanılmıştır. P20 Lite üzerindeki donanım ve yazılım uyumluluğu sayesinde ekran üzerindeki renkler daha canlı göründüğü halde ekran daha az batarya gücü tüketmektedir. Buna ek olarak, P20 Lite bir ortam ışığı algılayıcısına sahiptir. Bu sayede ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanabilmektedir.

Huawei P20 Lite İşlemci, Ram ve Depolama Alanı

P20 Lite, bir Kirin 659 işlemciye sahip. Bu çip ayrıca Honor 9 Lite ve Huawei Nova 2’de kullanılmakla beraber birçok rakip orta sınıf telefonda kullanılan Qualcomm Snapdragon 625 işlemcisinden performans anlamında çok farklı değildir.

P20 Lite, 64GB depolama alanı ve 4GB Ram ile birlikte geliyor. En güzel özelliği ise 256GB’a kadar microSD kartla bu depolama alanının artırılabilmesi. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle hoşça kalın!


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

0
Patikli Penguen
Patikli Penguen kurucusu ve yöneticisi olan ufak penguen.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir