Bilgisayarların Olmazsa Olmazı 6 Temel Programı


Zaman zaman bilgisayarımız arızalandığında yada bozulduğunda hemen bilgisayarımızı kolumuzun altına alıp doğrudan bir bilgisayar servisinin yolunu tutuyoruz. Bilgisayar servisleri her ne kadar bilgisayarımızı donanım olarak tamir etmiş olsalar da ve duruma göre format atılmış olsa da bazen bilgisayarımızın temel programlarını bile kurmadan bizlere teslim ediyorlar.

1. İnternet Tarayıcısı
Tüm bilgisayarda temel Web Tarayıcısı olarak Internet Explorer yüklü olur. Fakat Internet Explorer kullanışlı bir tarayıcı değildir. Aksine yavaş, kullanışsızdır. Her ne kadar yeni versiyonları çıksa da tercih edilen bir tarayıcı değildir. Emin olun 100 kişiden sadece 2 kişi Internet Explorer’ı tercih eder. Bilgisayarınızın için En İyi tarayıcı Google Chrome‘dir. Bir bilgisayarın olmazsa olmazı olan tarayıcı; Chrome’dir.

2. Anti-Virus
Sürekli internette vakit geçiyoruz. Hiç bilmediğimiz sitelerde vakit geçiyoruz. Ve bazen internetten bir fotoğraf yada dosya indirmemiz gerekiyor. Veyahutta arkadaşlarımızdan aldığımız USB Belleği bilgisayarımıza takıyoruz. Fakat bilgisayarımızı virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korunması gerekli. Aksi halde bilgisayarımızı yavaşlatabilir ve kişisel dosyalarımızı da kaybedebiliriz. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için bilgisayarımızda mutlaka Anti-Virüs programı bulundurmalıyız. Anti-Virüs programı seçimimizi iyi yapmalıyız. Aksi halde varlığını bile belli etmeyen virüs programları mevcut. Önerimiz; Bitdefender ve Malwarebytes Antivirüs programıdır.

3. Revo Uninstaller
REVO Sayesinde bilgisayarınıza yüklediğiniz bir uygulamayı yada oyunu sorunsuz bir şekilde kaldırabilirsiniz. Revo’nun diğer uygulama kaldırma programlarından farkı ise Revo, kaldırmak istediğiniz bir oyunun tüm dosyalarını ve kayıtlarının tamamını bilgisayarınızdan siler.

Bilgisayarların Olmazsa Olmazı 6 Temel Programı Patikli Penguen

4. WinRAR

Evet.. O en değerli programımız. Bilgisayarımıza indirdiğiniz dosya yada program dosyalarının bir çoğu .RAR olarak iner. Ve bilgisayarınızda WinRAR programı yok ise indirdiğiniz .rar’lı dosyaları açamazsınız. Aksi halde kullanamazsınız.

5. Microsoft Office

Gerek ödev, gerek iş, gerekse kişisel işlerimizi sorunsuz halledebileceğimiz tek programdır Microsoft Office. Office sayesinde yapmak istediğimiz tablo, liste, hesaplama, afiş, slayt tarzında bir çok işi rahatlıkla yapabiliriz. Bilgisayarımızın olmazsa olmazlarından olan Office programını er yada geç bir gün mutlaka bilgisayarımıza indireceğiz. 🙂

6. K-Lite Codec

Bilgisayarımızın temel programı olan Windows Media Player bir zamandan sonra indirdiğimiz müzikleri,videoları açmakta zorlanabilinir ve hata bile verebilir. Windows Media Player hatalarını sık sık görüyoruz. Örnek olarak müzik arşivimizi Media Player’de çaldırmak istediğimizde belli bir zamandan sonra diğer şarkıya geçmesi zorlanıyor ve dosya bozuk misali bir hata veriyor. Bu durumları yaşamamanız için önerimiz Codec (K-Lite Codec)’dir.


Beğendin mi? O zaman arkadaşların ile paylaş!

1
5, 1 Puan

Tepkiniz ne oldu?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yaratıcı Yaratıcı
1
Yaratıcı
Akıllıca Akıllıca
2
Akıllıca
Komik Komik
0
Komik
Efsane Efsane
2
Efsane
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü

Yorumlar 3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Paylaşım ve bilgiler gayet güzel ilerleyen zamanlarda keşke öneri program makalesi de paylaşssanız

Bilgisayarların Olmazsa Olmazı 6 Temel Programı

Giriş Yap

Hoşgeldin!

Bir hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Kullanıcı adını yada e-mail adresini yazarak şifreni sıfırlayabilirsin.

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Penguen ailemize katılın!

Geri dön
Giriş Yap
İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişilik Testi
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı içerik tarzı.
Test
Bilgiyi kontrol etmek, doğru ve yanlış cevaplı içerik tarzı.
Anket
Karar verme ya da görüş belirlemeli içerik tarzı.
Makale
Hikaye, makale ve görsellerden oluşan içerik tarzı.
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı.
Video
Video içeriğine sahip içerik tarzı.
Ses
Sesli bir içeriğe sahip içerik tarzı.
Fotoğraf
Fotoğraf, Slayt ve Giflere sahip içerik tarzı.